Чому на Львівщині найбільше хворих медиків з-поміж інших областей України

На Львівщині Сovid-19 обірвав життя 21-го медпрацівника

Про це повідомляє Твоє місто.

На Рівненщині коронавірус сьогодні виявили ще у 7 медиків | Рівненські новини

У Фонді соціального страхування України заявили, що найбільше медиків, які захворіли на Covid-19, зареєстрували у Львівській області. Там назвали 1 518 випадків, що складає 17,3% від усіх повідомлень про випадки захворювання медиків на коронавірус внаслідок виконання посадових обов’язків. Для порівняння, у Києві – 808 повідомлень, у Рівненській області – 804, Закарпатській області – 653, Чернівецькій області – 578 та Волинській області – 547.

Чому на Львівщині найбільше захворілих медиків?

Директор обласного лабораторного центру МОЗ Роман Павлів припускає, що основною причиною такої кількості захворілих медиків є недотримання правил особистого захисту. Також і те, що медпрацівники львівських базових лікарень контактують зі сотнями пацієнтів і не можуть вберегтися від можливого інфікування.

«Я не можу сказати, що це пов’язано з тим, що у нас більше тестують медиків. Скоріше це через те, що можливо у нас медики менше дотримувалися правил особистого захисту або приймали хворих, коли ще не знали, що ті хворі. Медик повинен надавати допомогу, якщо це інфаркти, критичні стани тощо. Ніхто не буде чекати на ПЛР, щоб чітко знати, чи інфікований пацієнт», – говорить Роман Павлів.

Він наводить приклад лікарні швидкої допомоги на Миколайчука, де найперше захворіли десятки медпрацівників.

«Якщо взяти тисячоліжкову лікарню, то уявіть, яка це маса людей, скільки там медперсоналу – хтось консультує, хтось проводить маніпуляції. Але думаю, що насамперед причина у недотриманні захисту та безпеки. Хвороба не вибирає професії. Вона уражає тих, хто себе не захищає у першу чергу», – наголошує керівник лабцентру.

У самому лабораторному центрі, за його словами, з початку епідемії на коронавірус захворіли близько 50-ти працівників, хоча випадків, які були чітко пов’язані з інфікуванням на роботі не було, каже посадовець.

За словами Романа Павліва, епідрозслідування інфікування медиків проводять при лікарнях, де є епідеміологи, а де немає відповідних спеціалістів, лабцентр скеровує свого фахівця. З початку епідемії уже провели близько тисячі епідрозслідувань. Він каже, що часто не вдається встановити, де саме медпрацівник інфікувався і знайти контактних осіб.

«Кожен випадок досліджують, тому що потрібні документи для держопраці, щоб визнавати, чи це пов’язано з виробництвом чи ні, які платити гроші за це. Наш документ, карта епідрозслідування як один із документів подають на комісію при лікувальному закладі і результати скеровують у держпрацю для з’ясування можливості відшкодувань для людини, яка захворіла. Якщо з виробничим процесом, то там одна сума, а якщо в побуті, то інша», – розповідає Роман Павлів.

Хоча, додає посадовець, медики насамперед мають комунікувати зі страховою компанією.

Додавайте “Про Львів” у ваші джерела Google Новини