Прогулянка на вихідні: найцікавіші локації Стрийського парку

864

Стрийський парк – ідеальне місце для тих, хто через роботу або сімейні обставини залишився цього літа у Львові. Тут є все для того, аби «перезавантажитися». І сюди, за бажанням, можна дістатися й пішки.

Стрийський парк у Львові — один із найгарніших парків України, якому цьогоріч виповнилося 143 роки. Це 51 гектар унікальної пам’ятки садово-паркового мистецтва. Два роки тому у Стрийському парку відновили каскад струмків, який не працював понад 25 років. Тут можна полежати на доглянутому газоні, слухаючи спів пташок, погодувати білочок, помилуватися лебедями, передає VGORODE LVIV.

ОЗЕРО З ЧОРНИМИ ЛЕБЕДЯМИ, РАКАМИ І ЧЕРЕПАХАМИ

Прогулянка на вихідні: найцікавіші локації Стрийського парку. Фото: Львівська міськрада.

Єдине місце, де у Львові можна побачити чорних лебедів, — це Стрийський парк. Окрім них, в озері живуть також і білі лебеді та дикі качки. А особливо уважні відвідувачі поміж маленькими фонтанчиками помітять у водоймі ще й черепах та раків.

Аби озеро не замерзало взимку, а його мешканцям було де зимувати, працює система антиобледеніння озера. Чисті й охайно доглянуті доріжки, рідкісні види дерев та кущі навколо водойми — додатковий бонус.

ОРАНЖЕРЕЯ З ПАПУГАМИ І РИБКАМИ

Прогулянка на вихідні: найцікавіші локації Стрийського парку. Фото: Львівська міськрада.

Єдина у Львові оранжерея, де ростуть екзотичні рослини, мешкають папуги, черепахи та рибки, також розташована у Стрийському парку. Віднедавна в оранжереї встановили спеціальну вододисперсну систему, яка з певною періодичністю подає рослинам потрібну кількість вологи. Мешканці оранжереї віддячили за такий догляд.

СВІТЛОВИЙ ФОНТАН

Прогулянка на вихідні: найцікавіші локації Стрийського парку. Фото: Львівська міськрада.

Фонтан, якому більше ніж пів століття, отримав нове дихання. І сьогодні він весело витанцьовує каскадами води біля силуетів лебедів, які немов ось-ось злетять. Плескіт водограїв лише додає особливого шарму та казковості. А у вечірній час і до опівночі фонтан заворожує світловою гамою — його підсвітили різними кольорами.

ЦІЛЮЩА ВОДА З ДЖЕРЕЛА КОЖУМ’ЯКІНИХ

Прогулянка на вихідні: найцікавіші локації Стрийського парку фото 3

Про воду з джерела у Стрийському парку ходять легенди. Львів’яни, які живуть неподалік, кажуть, що ця вода зцілює. Керівництво парку вирішило перевірити її склад і вже найближчим часом чекає на результати дослідження води.