“Кортеж Зеленського систематично порушував ПДР” – “Схеми”

1124

Журналісти протягом двох місяців фіксували, що кортеж президента Володимира Зеленського порушує правила дорожнього руху.

Про це йдеться у розслідуванні програми “Схеми”, передає Espreso.

Серед порушень: перевищення швидкості, перетин подвійної суцільної лінії тощо.

В усіх зафіксованих випадках президент повертався з роботи додому або їхав у приватних справах.

10 червня за допомогою радару журналісти зафіксували, що президент рухався зі швидкістю 148 км/год коли повертався з роботи до свого маєтку в Іванковичах. Водночас, допустима швидкість на цій ділянці становить 90 км/год.

“Перша автівка з президентського кортежу за допомогою проблискових маячків “розігнала” автомобілі, які їхали з меншою швидкістю”, – йдеться у матеріалі.

17 червня кортеж, рухаючись тим же маршрутом, перевищив швидкість на 50 кілометрів. 18 червня за допомогою радару журналісти знову зафіксували перевищення швидкості.

13 липня президентські автівки, рухались в бік держдач зі швидкістю 120 км/год, показав радар.Допустима швидкість на цій ділянці траси – 80 км/год.

“Швидкість за допомогою радару журналісти заміряли не тоді, коли президент може поспішати у державних справах, а тоді, коли їде додому. Виявилось, що президентський кортеж порушує правила дорожнього руху також і у місті, коли їде у приватних справах”, – йдеться у розслідуванні.

6 липня журналісти стали свідками, як кортеж Зеленського, повертаючи до торговельного центру “Арена”, змушував його пропустити.

Поки одна частина автівок з кортежу перебувала на паркінгу ТРЦ, інші – чекали на дорозі, перекриваючи смугу для руху транспорту – що також є порушенням ПДР, зазначають журналісти.

Пізніше кортеж виїжджав з торговельного центру, перетнувши подвійну суцільну лінію.

Після того, як держохорона побачила знімальну групу, кортеж президента більше не був помічений у порушенні правил дорожнього руху.

“В Офісі президента України відсутня будь-яка інформація щодо порушень правил дорожнього руху під час пересування кортежу президента України”, – повідомили в Офісі президента.

На запитання, на яких підставах співробітники Управлінні державної охорони здійснюють фото- відеофіксацію знімальної групи, в Управлінні відповіли, що у них така інформація відсутня та підкреслили, що діють в межах закону.