Коли три Спаси 2020 року: точні дати літніх свят

Коли Перший Спас Маковія-2020? В який день буде Яблучний Спас 2020 року? Коли настане Горіховий Спас? З наближенням серпня люди все частіше цікавляться точними датами літніх Спасів – трьох улюблених церковних і народних свят на честь Христа Спасителя.

Ці святкові дні присвячені давнім народним традиціям, дарам природи, збору першого врожаю, запасам на зиму. Коли і який Спас відзначається 2020 року – Медовий, Яблучний і Горіховий, і чому вони так називаються розповідає Сьогодні.

Медовий Спас-2020: дата свята

Перший Спас або Медовий Спас 2020 року настане у п’ятницю, 14 серпня. Він розпочинає низку серпневих свят на честь Христа Спасителя. З Медового Спасу у пасічників додається роботи, тому що починається збір меду нового врожаю. Також у цей період дозріває мак і освячується вода, а тому свято ще має інші назви – Маковія і Мокрий Спас. Християнська церква в цей день відзначає Походження (винесення) чесних древ Животворящого Хреста Господнього та початок Успенського посту.

Коли Яблучний Спас 2020 року

Другий Спас-2020 настане незабаром після Першого – в середу, 19 серпня. У цей час в садах достигають яблука та інші фрукти, починається їхнє збирання та заготівля на зиму, а тому свято ще називається Яблучний Спас чи Великий Спас. Також із Яблучного Спасу починаються проводи літа і поворот до осені.

Горіховий Спас: дата 2020 року

Свята Спаси в серпні завершуються останнім Третім Спасом, який 2020 року випадає на суботу, 29 серпня. Це свято має багато інших назв – Малий, Хлібний, Холодний, Полотняний, Горіховий Спас. В цей час люди займалися збором горіхів, завершували жнива, пекли хліб із зерна нового врожаю, починали посів озимих, проводили ярмарки, де продавали полотна. А церква в цей день святкує Перенесення Нерукотворного Образа Господа Ісуса Христа.

Додавайте “Про Львів” у ваші джерела Google Новини