Зеленський дослівно мені сказав: “Я покажу вам, как получать аплодисменты каждый день” – Юрій Луценко

3109

Колишній генеральний прокурор України Юрій Луценко вважає, що невдачі Володимира Зеленського на посаді президента пов’язані з тим, що він вважав, ніби вирішити проблеми у країні дуже просто, раніше цьому нібито заважали п’ятий президент Петро Порошенко й олігархи.

Колишній генеральний прокурор України Юрій Луценко вважає, що всі помилки президента Володимира Зеленського на посаді президента пов’язані з тим, що він прагне оплесків і шукає легкі шляхи вирішення проблем. Таку думку Луценко висловив в інтерв’ю “Буквам“, яке вийшло 13 липня.

“Я думаю, що ключове у нього – бажання добитися успіхів і отримати аплодисменти. Усі політики люблять, коли їм аплодують, скажу вам по секрету. Мало хто з політиків любить, коли їх критикують. Просто одні вміють тримати обличчя і робити висновки, а інші взагалі не сприймають критику. Але всі точно люблять, коли їм аплодують. Якщо політик до цього ще й артист, очевидно, що бажання аплодисментів ще більше”, – сказав Луценко.

На його думку, у цьому нічого поганого немає і, якщо людина заслуговує, її потрібно хвалити, щоб стимулювати й далі робити добрі справи. Але, вважає Луценко, Зеленський був наївним, тому що думав, що досягти успіху дуже просто.

“Зеленський був наївний і вважав, що, у принципі, зробити щастя для країни і отримати аплодисменти дуже легко. Просто потрібно не заважати. Ця фраза: “Просто надо перестать стрелять” – вона ж ключ до його логіки. Просто треба перестати… – і давати людям щастя. Він був упевнений, що вже давно все є, але просто злий [попередній президент Петро] Порошенко і ще якісь злі олігархи просто не дають народу щастя. А насправді ось воно лежить, просто треба відкрити двері – і щастя пішло в народ зривати аплодисменти. Він був у цьому абсолютно переконаний. Він дослівно сказав мені: “Я покажу вам, как получать аплодисменты каждый день”. Я, звичайно, сказав, що цього не буде, бо якщо політик кожен день отримує аплодисменти, значить, він завалить усю справу. Бо ніколи за непопулярні рішення не аплодують, а без непопулярних рішень ніколи не відбувається прогресу в будь-якій країні. Ну, ми залишилися при своїх точках зору”, – розповів Луценко.

Він переконаний: Зеленський дійсно вважав, що щастя “надійно заховано злим Порошенком у якійсь кімнаті Адміністрації Президента”.

І ось просто достатньо її відчинити – і щастя буде. Зараз я думаю, що він сильно змінився, бо все ж таки попри недоліки його улесливої команди він, очевидно, уже отримав знання про те, як усе складно у країні. І зараз він, звичайно, навантажений проблемами з усіх боків. Він тепер прекрасно розуміє, що цієї кнопки щастя не існує і ключика від кімнати, де його ховав нібито Порошенко, теж не існує”, – зазначив Луценко.

Зеленського обрали президентом України 21 квітня 2019 року, він вступив на посаду 20 травня. У другому турі виборів за нього віддали голоси 73,22% виборців, за Порошенка – 24,45%. До обрання президентом Зеленський був актором, художнім керівником студії “Квартал 95”.

У червні 2020 року Зеленський заявив, що бути президентом – “це дуже складна робота”, але він не збирається плакати або скаржитися.

Луценко був генеральним прокурором України у 2016–2019 роках. Після обрання Зеленського президентом він керував Генеральною прокуратурою ще протягом чотирьох місяців.