«Навіть ф@шисти не забороняли говорити російською» – скандальний гуморист вважає мовні квоти обмеженням прав людей

2930

На думку гумориста, мовні квоти нібито обмежують права людей.

Скандальний український гуморист, учасник дуету «Кролики» Володимир Данилець заявив, що ні радянська влада, ні «фашисти» не забороняли українцям вільно говорити російською чи українською. Натомість сучасна влада України ще гірша, адже «забирає» у людей мову.

Про це Данилець сказав в інтерв’ю каналу «112 Україна», коментуючи мовні квоти, передає Главком.

На думку гумориста, мовні квоти нібито обмежують права людей.

«В Україні такого ніколи не було, щоб забороняли говорити тією чи іншою мовою. Навіть фашисти не забороняли говорити російською чи українською. Нам весь час розповідають, який поганий був СРСР. А ви ще гірші – забираєте у людей навіть мову. Не даєте слухати музику, яку хочуть, слухати гумор, артистів своїх гнобили, виганяєте з країни. Впроваджуєте в українську мову якісь дивні, нікому не зрозумілі слова. Квоти потрібні тільки тим, хто ці квоти вводить. Народу вони не потрібні, – заявив Данилець.

Як приклад щодо «незрозумілих слів» Данилець привів село, в якому виріс.

«Навіщо брешуть, що Радянський Союз не давав говорити українською мовою? Я з села. Український день починався з бандури, потім йшов гімн України і весь день говорили українською. Мова була чудовою, літературною. А зараз на українському телебаченні дуже багато слів із Західної України. Це діалекти», – додав він.