Медики одягли у вишиванки і маски скульптури левів біля Ратуші (фото)

0

Близько двох десятків медиків Львова отримали запрошення у День вишиванки вдягти на скульптури левів, що біля Ратуші, вишивані мантії та маски з надписом «Дякую, лікарю».

Це лікарі з десяти медзакладів міста: обласної інфекційної лікарні, лікарні швидкої допомоги, міської дитячої лікарні, ОХМАТДИТУ і не лише. Маску на скульптури вдягали вперше за п’ять років такого традиційного святкування у Львові на знак підтримки медиків у цей нелегкий час, коли ті цілодобово пильнують недужих по всій країні і світі, передає Zaxid.net.

«Цьогоріч, коли в світі панує пандемія Covid-19, ми вирішили подякувати лікарям за те, що вони на передовій і кожен день у масці. Тож сьогоднішнім атрибутом для наших скульптур стали нові маски, вишиті. Це є своєрідною подякою за те, що лікарі невтомно борються», — пояснив керівник міського управління внутрішньої політики Роман Яцикович.

Кожен з лікарів теж отримав в дарунок вишиту маску. А вдягали вони скульптури під оплески перехожих. Завершилося дійство спільним виконанням гімну.

«Ця акція присвячена нам і всім мешканцям Львова, області і України. Вона викликає такий дух єднання наших сил, дух патріотизму. І дух того, що ми маємо залишитися тут, вчитися тут, працювати тут і лікувати наших людей тут», — розповів заступник головного лікаря Львівської обласної клінічної лікарні Ігор Берник.

Цьогорічне святкування — без помпезності, немає звичних концертів чи загальноміської ходи у вишиваних сорочках. Однак вранці, нагадаю, працівники управління внутрішньої політики міста одягнули у вишивані строї й маски скульптури-фонтани античних богів, що довкола Ратуші. Цьогоріч дещо оновили їхні образи. До прикладу, якщо Амфітріта була, окрім накидки, у вишиваних чоботах з виправленої шкіри, а Діана зі стильною сумочкою, то Нептун отримав нові джинси під стиль маски.

А біля скульптури Нептуна зібралося з десяток друзів у вишиваних сорочках. Ця компанія щорічно, вже шостий рік поспіль, зустрічається у центрі, аби спільно відсвяткувати День вишиванки. Роблять спільні фото і заряджаються на весь день гарним настроєм.

«Це традиція дуже давня. Це була ініціатива наших дівчат тому, що вони хотіли прийти на роботу у гарних вишиванках. Ми з колегами збираємося біля Ратуші кожного року на День вишиванки. І фотографуємося, бо вишиванка для українця — це як код нації. Вона від самого дитинства з кожним з нас разом «живе», — розповів львів’янин Віктор Інжуватов.

«Завжди чекаю цього дня! Завжди хочу, щоб була гарна погода. Сьогодні сонечко і дуже гарно. Я готуюся: думаю, щоб це мені цікаве новеньке придумати. Навіть сама трішки вишиваю: і синові, батькові вишила вишиванку. На жаль, собі ще не вишила. Для мене цей день особливий. Святковий», — поділилася емоціями львів’янка Ольга Матей.