Близько двох десятків медиків Львова отримали запрошення у День вишиванки вдягти на скульптури левів, що біля Ратуші, вишивані мантії та маски з надписом «Дякую, лікарю».
Це лікарі з десяти медзакладів міста: обласної інфекційної лікарні, лікарні швидкої допомоги, міської дитячої лікарні, ОХМАТДИТУ і не лише. Маску на скульптури вдягали вперше за п’ять років такого традиційного святкування у Львові на знак підтримки медиків у цей нелегкий час, коли ті цілодобово пильнують недужих по всій країні і світі, передає Zaxid.net.
«Цьогоріч, коли в світі панує пандемія Covid-19, ми вирішили подякувати лікарям за те, що вони на передовій і кожен день у масці. Тож сьогоднішнім атрибутом для наших скульптур стали нові маски, вишиті. Це є своєрідною подякою за те, що лікарі невтомно борються», — пояснив керівник міського управління внутрішньої політики Роман Яцикович.
Кожен з лікарів теж отримав в дарунок вишиту маску. А вдягали вони скульптури під оплески перехожих. Завершилося дійство спільним виконанням гімну.
«Ця акція присвячена нам і всім мешканцям Львова, області і України. Вона викликає такий дух єднання наших сил, дух патріотизму. І дух того, що ми маємо залишитися тут, вчитися тут, працювати тут і лікувати наших людей тут», — розповів заступник головного лікаря Львівської обласної клінічної лікарні Ігор Берник.
Цьогорічне святкування — без помпезності, немає звичних концертів чи загальноміської ходи у вишиваних сорочках. Однак вранці, нагадаю, працівники управління внутрішньої політики міста одягнули у вишивані строї й маски скульптури-фонтани античних богів, що довкола Ратуші. Цьогоріч дещо оновили їхні образи. До прикладу, якщо Амфітріта була, окрім накидки, у вишиваних чоботах з виправленої шкіри, а Діана зі стильною сумочкою, то Нептун отримав нові джинси під стиль маски.
А біля скульптури Нептуна зібралося з десяток друзів у вишиваних сорочках. Ця компанія щорічно, вже шостий рік поспіль, зустрічається у центрі, аби спільно відсвяткувати День вишиванки. Роблять спільні фото і заряджаються на весь день гарним настроєм.
«Це традиція дуже давня. Це була ініціатива наших дівчат тому, що вони хотіли прийти на роботу у гарних вишиванках. Ми з колегами збираємося біля Ратуші кожного року на День вишиванки. І фотографуємося, бо вишиванка для українця — це як код нації. Вона від самого дитинства з кожним з нас разом «живе», — розповів львів’янин Віктор Інжуватов.
«Завжди чекаю цього дня! Завжди хочу, щоб була гарна погода. Сьогодні сонечко і дуже гарно. Я готуюся: думаю, щоб це мені цікаве новеньке придумати. Навіть сама трішки вишиваю: і синові, батькові вишила вишиванку. На жаль, собі ще не вишила. Для мене цей день особливий. Святковий», — поділилася емоціями львів’янка Ольга Матей.
Дорогі друзі! Ми продовжуємо працювати лише завдяки тому, що ви нас читаєте та підтримуєте. Якщо ви вважаєте вартим уваги те, що ми робимо, будь ласка, станьте нашим щомісячним спонсором, або зробіть одноразовий донат за посиланням👇☑️ patreon.com/lvivukr || або || ☕️ buymeacoffee.com/lvivukr
А також додавайте “Про Львів” у ваші джерела Google Новини

Дякуємо!