Барвінок, вежа і бірюзові озера: куди на вихідні можна поїхати зі Львова

Львів’янам рекомендують заглянути у блакитне вікно, побувати на оборонній вежі та поблукати серед скель.

Поки за кордон у подорож не поїдеш, можна із друзями, сім’єю відправитися у мандри поближче – рідними просторами і побачити місцеві туристичні цікавинки. Директор туроператора «Відвідай» Ігор Губіліт радить львів’янам кілька різнопланових маршрутів.

Озеро Барвінок у Новому Роздолі

Серед Стільського горбогір’я, неподалік Нового Роздолу знаходиться одне з наймальовничіших місць Львівщини – озеро Барвінок. Воно утворене в результаті перекриття дамбою річки Барвінок і оточене заповідними дубово-буковими лісами.

Озеро Барвінок має 5 відпочинкових пляжів. Воно простягається у 2-3 км і має глибину 3-8 метрів, проте є місця із впадинами до 9 метрів. В озері є багато риби: карпи, щуки, судаки, окуні, плотви, верховодки, а також водяться раки. Барвінок належить Українському товариству мисливців та рибалок.

Відео: Новий Роздiл, озеро Барвiнок з висоти пташиного польоту, аерофотозйомка

Верецький перевал

Верецький перевал — перевал в Українських Карпатах на межі Закарпатської і Львівської областей. Він розташований на розділі річок Стрий та Латориця, на висоті 841 метр над рівнем моря. Звідси відкриваються неймовірні гірські пейзажі, в тому числі на Боржавські полонини.

Перевал був свідком історичних подій. Тут у 1939 року польські прикордонники розстріляли біля 600 полонених захисників Карпатської України, вихідців з Галичини. У 2017 році на цьому місці відкрили меморіал.

Перевал також вважається визначним і для угорців, бо за літописними свідченнями саме через нього у 895 році угорські племена на чолі з князем Алмошем пройшли в Європу й оселилися в Панонії.

Відео Павла Великого

 Скельний монастир села Розгірче

У цьому карпатському селі знаходиться скельний монастир XIII-XIX ст., який є унікальним двоярусним печерним комплексом, на першому ярусі якого колись були видовбані в скелі-пісковику житлові і господарські споруди, а на другому була монастирська церква.

Із монастиря відкривається чудовий краєвид на навколишні хребти Сколівських Бескидів та річку Стрий.

Відео Молодіжного туризму

Бірюзові озера біля села Ясенів

Серед чудової природи Вороняцьких гір знаходиться унікальний природній об’єкт – карстові водойми «Сині вікна». Вони утворилися в результаті розчинення карбонатних порід водою. Через яскравий бірюзовий колір води, яка заповнила вапняковий карст, ці водойми називають бірюзовими озерами.


Синє Вікно розташоване в межах Бродівського району Львівської області, на південний схід від села Ясенева, на території національного природного парку «Північне Поділля».

Біля озер пролягає багатий на пам’ятки природи, архітектури та історії туристичний маршрут з Підгірців до Підкаменя — «Стежками Вороняцького кряжу». Саме озеро розташоване на узліссі за 1,5 км. Його довжина становить 43 м, а глибина сягає 14 м..

П’ятничанська вежа

П’ятничани знаходилися на торговому шляху зі Львова до Галича. З метою захисту тут збудували оборонну і спостережну вежу XIV-XV ст., яка зараз є частиною Музею-заповідника «П’ятничанська оборонна вежа».

У 1995 року П’ятничанську вежу відкрили як музей. Експозиція музею розташована на другому та третьому ярусах  кам’яної надбрамної вежі. Тут виставили археологічні знахідки з території колишнього оборонного двору та відомі зразки мілітарної архітектури періоду Галицько-Волинського князівства. На пам’ятці відновлено звідний міст, який піднімається за принципом противаги.

Відео Ігоря Мартиніва

Директор туроператора «Відвідай» Ігор Губіліт радить також побачити найдавніший храм Львова, козацьку дерев’яну церкву на Сихові, а також монастир Святого Герарда із чудотворною Кохавинською Богородицею.

Церква Пресвятої Трійці на Сихові

Відео: Варіанти

Монастир у Кохавині

Також можна оглянути палац і парк у Вишні біля Рудок, подивитися пам’ятки одного з найдавніших українських міст – Белза, а також відвідати найменше місто в Україні, де мешкає менше тисячі людей – Угнів. В Угневі збереглися Василіянська церква 1855 року, що є перлиною внутрішнього розпису в Галичині, величний костел Успіння Матері Божої 1695 року та синагога XVII ст.

Фото: Restplace.com.ua, Demarcos.livejournal.com,

Prykarpattyatour.com, Wikimedia.org, Rivnefish, Край