Вперше в Україні львівські хірурги провели аутотрансплантацію серця: пацієнтка одужує

6 квітня мешканці Тернопільщини провели операцію на серці, яку до того в Україні не робили: у Львівському військовому госпіталі 65-річній жінці зробили аутотрансплантацію серця з редукцією передсердя та заміною клапанів.

Як повідомив кореспондентам Суспільного кардіохірург Володимир Мороз, операція полягала у тимчасовому видаленні серця, зменшенні його у розмірах та заміні клапанів. Після усіх маніпуляцій серце повернули у тіло пацієнтки.

У 50 років в жінки діагностували ревматизм серця. Галина Красницька працювала в садку помічницею вихователя. Каже, грошей було мало, на операцію не вистачало.

«Проблеми почалися 15 років тому – ревматизм серця. Після того весь час на групі була, не працювала: тільки вдома була і весь час вела такий спосіб життя», – згадує Галина Красницька.

За словами Володимира Мороза, до Львівського військового госпіталю жінку привезли у важкому стані.

«Пацієнтка поступила з ревматичною хворобою серця, з вадами мітрального, аортального клапана – в своїй крайній степені важкості. Як наслідок цього, була тяжка серцева недостатність, знижена скоротлива здатність серця і гігантське ліве передсердя. А вік – 65 років – то звичайний вік. І, якщо би їй було 80 років, ми би теж ту операцію робили, якби в неї була дана проблема», – каже Володимир Мороз.

Стан хворої загрожував її життю, тому операцію потрібно було робити негайно: перед таким складним втручанням, львівські медики радилися з швейцарськими колегами. Операцію аутотрансплантації з корекцією клапанів, заміною клапанів і з редукцією передсердя провели вперше в Україні, вона тривала 7 з половиною годин.

Зараз Галина Красницька перебуває на стаціонарному лікуванні.

«Почала рухатися, ходити, менше задихатися і краще себе почуваю», – розповідає прооперована Галина Красницька.

Попереду у Галини Красницької кількамісячна реабілітація.

 

Додавайте “Про Львів” у ваші джерела Google Новини