“Отець, який причащав людей на Сихові, діяв у межах правил” – речник УГКЦ

У соцмережах піднялась хвиля обурення після того, як мешканка Львова опублікувала відео, на якому священник у церкві Зіслання Святого Духа УГКЦ, що на вул. Трильовського на Сихові (Львів), причащав прихожан за храмом, у задньому дворі з однієї ложечки.

Нагадаємо, На Сихові священник таємно причащає вірян з однієї ложки (відео)

Як пише Духовна велич Львова, капелан ЛМР, речник Львівської архиєпархії УГКЦ, отець Павло Дроздяк заявив, що жодного порушення в діях священника не було, оскільки той робив згідно з усіма рекомендаціями і розпорядженням, яке видав Митрополит Львівський Ігор.

«Причастя відбувалося на відкритому просторі з дотриманням гігієнічних норм та дистанції, тому ми не можемо говорити про порушення. Причащали з однієї ложечки, але не доторкаючись до слизової оболонки. Водночас був присутній прислуговуючий, який тримав рушничок, промочений дезінфікуючою речовиною, і, якщо би відбувся контакт, то ложицю продезінфікували б», – каже він.

Також, за словами о. Павла Дроздяка, не слід спекулювати на тому, що користувалися однією ложицею.

«У нас завжди була традиція в церкві, що під час причастя прихожани, відкриваючи широко уста, ніколи не облизували ложицю», – додає він.

Отець Павло Дроздяк також нагадує про те, що повідомляв раніше Блаженніший Святослав: церква залишається відкритою, так само як і доступним є причастя, але воно має відбуватися безпечно як для вірних, так і священника. Тільки сповідь рекомендували перенести на час, коли завершиться карантин.

Нагадаємо, на Сихові священник причащає прихожан у дворі за церквою.

Додавайте “Про Львів” у ваші джерела Google Новини