“Треба забути про мову, героїв, історію… Це не ті речі, з якими ми маємо йти далі”– Вакарчук (відео)

У мережі з’явилося відео інтерв’ю нинішнього лідера партії “Голос” Святослава Вакарчука за 2014 рік.

На записі Вакарчук російською мовою закликає українське суспільство й політикум забути про мову, героїв й історію, а також дозволити кожній області самій визначатися, як їй жити, передає Вголос.

Пряма мова Святослава Вакарчука:

Влада повинна по-справжньому навчитися слухати думку кожної людини в цій країні. На Заході він, на Сході, у Криму чи в Києві – це не важливо. Кожна людина і її думка мають бути почуті.

Що зараз я пропоную зробити. Повернутися у мирний час. Політикам і політтехнологам припинити натравлювати людей одне на одного через вигадані приводи. Забути, винести за дужки поняття “мова”, “герої”, “історія”. Це не ті речі, з якими ми маємо йти далі. Нехай у Донецьку люди самі ухвалюють рішення щодо культурних пам’ятників, назв вулиць, вшанування героїв, як вони вважають за потрібне.

Просте і зрозуміле гасло: ми різні, але ми разом.

Я вважаю, що абсолютно непотрібним, контрпродуктивним, дратівливим було скасування закону про мови (Закон регіоналів Ківалова-Колесніченка, який надавав широкі преференції російській мові в Україні. Визнаний антиконституційним після відповідного подання ВО “Свобода” до Конституційного Суду України, – ред.) відразу в другий день роботи сесії ВРУ. Не треба було цього робити! Є багато думок, правильний він чи ні. Але тоді його не треба було чіпати. Це помилка.

Російськомовний українець – це така ж гордість, як і україномовний українець. Це два рівноцінних громадянини своєї країни, кожен з яких повинен працювати на благо своєї країни, захищати її, гордитися нею, бути готовим захищати інтереси цієї країни у разі чого.

Ми різні, але ми разом. Якщо політик дійсно буде вважати, що якщо ми різні, але ми разом, і буде працювати на цю ідею, то не важливо, звідки він, хто він, яка у нього рідна мова. Він поважатиме обидві мови, і всі інші мови. Він поважатиме культуру, звичаї, він не буде силою руйнувати пам’ятники. Він працюватиме на те, щоб країна об’єднувалася.

Треба забути про мову, героїв, історію. Це не ті речі, з якими ми маємо йти далі, – Святослав ВАКАРЧУК.Відео із соцмереж, 2014 рік.

Gepostet von Вголос am Mittwoch, 15. Januar 2020

У мешканців України можуть бути друзі у різних країнах. І у мене вони є в Росії. Ми повинні дружити, у нас не має бути ворогів. Але коли ми говоримо про країну, утопія говорити, що є у країни друзі чи вороги. У країни не повинно бути ні друзів, ні ворогів. У країни повинні бути тільки інтереси.

Нагадаємо, схожі тези нещодавно озвучив президент України Володимир Зеленський під час привітання українців із Новим роком. Після виступу глави держави Святослав Вакарчук виступив із критичною заявою, на цей наголосивши, що відповідна політика може призвести до знищення України.

Редакція може не поділяти тексти та(або) погляди авторів і не несе відповідальність за їхні матеріали. Також редакція не несе відповідальності за коментарі, які розміщені в соціальних мережах під інформаційними матеріалами редакції.

Додавайте “Про Львів” у ваші джерела Google Новини