Звідки приїжджають та скільки витрачають туристи у Львові: топ-10 країн

10340

За рік Львів відвідало 2,5 млн туристів.

ФОТО: PORTAL.LVIV.UA

Найбільше туристів, що які відвідали Львів у 2019 році, були з України. Такі дані оприлюднило управління туризму Львівської міської ради. За рік до Львові приїхали 2,5 млн туристів.

Із інших міст України Львів відвідали 35,7%, що майже на 10% менші, ніж торік, натомість із Польщі туристів побільшало на 2% – 18,3%, з Білорусі – 6,6%, з Туреччини – 6,2%, з Німеччини – 5,4%, з Великої Британії – 3%, з Литви – 2,7%, з США – 2,5%. По 1% туристів з Канади, Ізраїлю та Австрії цього року також відвідали Львів.

 

Найбільше туристів (45,8%) приїхали до Львова потягом або прилетіли літаком (30,8%). Також охочі побачити Львів добирались на машині (11,8%) або автобусом (11,6%). Майже однакова кількість туристів обирали проживання у апартаментах, хостелах та готелях.

Найчастіше туристи відвідували у Львові каплицю Боїмів, Домініканський собор, костел Єзуїтів, Латинську катедру та ратушу, а новими туристичними локаціями став Меморіал героїв Небесної Сотні, Митрополичі сади та будівля львівської прокуратури. Цього року Туристичний офіс продав 843 картки Lviv City Cart.

95,5% туристів рекомендують знайомим відвідати Львів й у середному самі перебували тут 3,8 дні, витрачаючи за день 94 євро. Порівняно з минулим роком, цей показник значно зріс.

Із п’яти можливих індекс задоволеності туристичними послугами відвідувачі Львова визначили на рівні 4,4, а туристичної привабливості – 4,8. У 2019 році вперше відвідали Львів 52% від усіх туристів й повернулись знову 48%.

Туристичний збір цього року становить понад 10 тис. грн, по рівняно на третину більше, ніж торік. А до міського бюджету завдяки туристам удалось перерахувати понад 196 тис. грн.

Зважаючи на те, що на Новий рік до Львова зазвичай приїжджає велика кількість туристів, ці цифри до 30 грудня можуть дещо змінитись, утім на загальну статистику навряд чи суттєво вплинуть.