Як відпочити у місті Лева на зимові свята і не витратити усі заощадження

На запитання, в якому з українських міст вони хотіли б зустріти Новий рік або відсвяткувати Різдвяні свята, більшість наших співвітчизників, не задумуючись, відповідають – Львів.


Місто Лева має чим дивувати і чим пригощати. Хіба що не кожен може собі дозволити так розкошувати. Львівські екскурсоводи не приховують: якщо раніше культурна столиця України вабила до себе іноземців помірними цінами, то нині туристи віддають перевагу Європі – дешевше виходить.

За даними Booking.com, за чотири доби перебування у місті мрії (від суботи, 28 грудня, до понеділка, 1 січня) у 30-метрових апартаментах, що у трьохстах метрах від головної новорічної ялинки Львова, доведеться викласти 5400 гривень за двох.

Фото: Khrystyna Protsak

Зазначимо, що це одна з найбюджетніших пропозицій на сайті. Дешевше хіба двомісний номер у невеликому готельчику за 9 кілометрів від центру міста – 4330 гривень. Але якщо додати до цієї суми послуги за таксі (ну, не сидітиме ж ніхто в хаті усі свята), то не так уже й дешево виходить. Але таких пропозицій залишилося небагато. Помешкання у центрі старого міста активно бронюють.

На сайтах Doba.ua та Dobovo.com є чимало апартаментів від 350 гривень. Але є вони лише на перший погляд. Бо якщо зателефонувати власнику, то виявляється, що або квартира вже заброньована, або ціна не відповідає дійсності. Відповідають вони приблизно одне й теж: “Де вибачили таку ціну? Таких цін вже немає!” У кращому разі: “Це ціна у низький сезон” (до слова, а коли у Львові той низький сезон?). В реальності ж за однокімнатну квартиру у Личаківському районі Львова, не дуже “розбиту”, доведеться викласти щонайменше 4000 гривень за чотири доби. Зазначимо, що на менший термін їх і не здають. Ні, звісно, можна приїхати лише на новорічну ніч, але господині все одно доведеться віддати 4000 гривень.

“Напередодні новорічно-різдвяних свят власники квартир у Львові піднімають ціни мінімум удвічі, а то й у три-чотири рази”, – розповів ріелтор Василь Дворецький. За його словами, якщо хочетться зекономити, є два варіанти: Забронювати житло заздалегідь, за півтора-два місяці, або ж зробити це у переддень приїзду. Останнє ризиковано, звісно, але хто не ризикує, той не п’є у новорічну ніч глінтвейн на площі Ринок. Чимало орендодавців, завищивши у кілька разів ціни, так і не дочекаються щедрих клієнтів, тому будуть готові торгуватися. Так, доведеться витратити трохи часу й енергії, але ж не “Олів’є” нарізати у переддень візиту до міста Лева.

 

Якщо досі не перехотілося у Львів, то не варто забувати, що завжди можна зупинитися у хостелі. За ліжко-місце у центрі туристичної столиці тут доведеться віддати всередньому 200-250 гривень. Хоча, якщо добре пошукати, і оселитися трохи далі від центру, то є варіанти і за 180 гривень. Тож чотири доби перебування у місті мрії обійдуться у 1600-2000 гривень за двох. Так, там може не бути кухні, де можна зварити і нарізати овочі на салати, і курки запекти у ніч проти Нового року не вдасться, і захмелілі від Львова і шампанського сусіди не дадуть виспатися… Але ж не спати приїжджають до міста Лева у казкову ніч проти 1 січня 2020 року…

За матеріалами Депо.Львів.