Вибираємо радіосистему для роботи з відео

5849

Існує не так вже й багато радіосистем, придатних для роботи з відео. Оптимальний варіант на думку експерті в інтернет-магазинах Музлайн – це петличні радіосистеми https://muzline.ua/radiosistemi-s-petlichnim-mikrofonom/, розроблені спеціально для вирішення широкого кола творчих і технічних завдань. Якщо ви шукаєте свій ідеальний інструмент для захоплення звуку під час зйомки відео – наш матеріал спеціально для вас, з нього ви дізнаєтеся все найважливіше про пропозиції сучасного ринку та особливості вибору радіосистеми.

Чому саме Петлична радіосистема?

Зазвичай для запису звуку під час зйомок відео використовують не таку вже й велику кількість інструментів – перш за все, це може бути звичайний накамерний мікрофон, настільний USB мікрофон, що підключається до комп’ютера або компактна Петлична радіосистема, яка за фактом є більш універсальним і зручним інструментом в порівнянні з іншими перерахованими. Серед її достоїнств

  1. максимальна простота у використанні
  2. доступна вартість
  3. практично повна відсутність користувальницьких недоліків
  4. прекрасна якість звуку, яку вона забезпечує.

Петлична радіосистема є комплектом, що складається з приймача, який підключається до робочої станції або рекордеру, і передавача, який знаходиться у користувача і до якого підключається петличний мікрофон. Завдяки невеликому розміру і незначній вазі, і передавач, і мікрофон можна замаскувати на користувача так, що вони не будуть видні в кадрі, але при цьому ви отримаєте чистий, якісний звук, з яким в подальшому зможете працювати в постпродакшн.

Особливості та обмеження

Одна з переваг петличної радіосистеми – її гнучкість і адаптивність. Це означає, що ви можете вибирати різні мікрофони, експериментувати з характером звуку. Для підключення системи використовують стандартні роз’єми, так що у вас не виникне проблем з сумісністю апаратури і ви зможете, наприклад, замінити більш дешеву модель мікрофона на більш дорогий і якісний апарат, що дає більш насичений комерційний звук.

Як таких практичних недоліків у петличної радіосистеми немає, проте є особливості, про які користувачеві краще знати заздалегідь.

Фото © Музлайн

Перша стосується роботи обладнання – зазвичай радіосистеми з поясними передавачами використовують пальчикові батарейки і незалежно від їх ємності і якості, витрата батарейок буде велика, до цього варто бути готовим і мати в запасі дві-три додаткові пари.

Крім того, для мікрофона слід передбачити вітрозахист, оскільки він кріпиться до одягу і будуть виникати неминучі контактні шуми, пухнастий вітрозахист допоможе їх уникнути. При цьому вона може бути видна сторонньому спостерігачеві, тобто її складніше замаскувати.