“Дивлюсь я на нашу Раду, куди прийши покоївки, кухарі, берейтори і кондуктори, і думаю…” – українська поетеса

Дивлюсь я на нашу Раду, куди прийши покоївки, кухарі, берейтори і кондуктори, і думаю, чи можна вважати кіоск з шаурмою інститутом підготовки кадрів державної служби?

Про це на своїй сторінці у Facebook написала поетеса Тетяна Малахова:

“При дворі російського імператора Павла І жив його особистий цирульник Іван Кутайсов. Звичайний простолюдин, але майстер своєї справи. Настільки віртуозно він голив і стриг, що Павло І подарував йому графство, купу медальок і орденів – св. Анни, Андрія Первозваного тощо… всіх і не згадати. Звичайно, вищий світ був в шоці, коли колишній цирульник подерся по службовим сходинкам під дзвін орденів і злата. Колишній цирульник без освіти і знань став державником!

Одного разу в коридорах Зимнього палацу генералісимус Олександр Суворов зустрів чолов’ягу в подертому сіряку з оберемком дров. Це був кріпак, який топив печі в палаці… за ним йшов Кутайсов і блищав мов циганська наречена – золоті ґудзики, ордени-медальки, каблучки…

Суворов побачив Кутайсова і впав в ноги перед дідом з дровами зі словами подяки і пробачення… бився головою об підлогу і молив про милість. Кутайсов вкрай був здивований, а Суворов йому відповів, що зав’язує дружбу, можливо, с майбутнім генералом чи графом. Кому ж як не Кутайсову відомо, як це буває?

… Дивлюсь я на нашу Раду, куди прийши покоївки, кухарі, берейтори і кондуктори, і думаю, чи можна вважати кіоск з шаурмою інститутом підготовки кадрів державної служби? Шаурма ж невипадково на вустах президента у всіх сенсах – прямому й переносному…”

При дворі російського імператора Павла І жив його особистий цирульник Іван Кутайсов. Звичайний простолюдин, але …

Gepostet von Тетяна Малахова am Sonntag, 3. November 2019

Алла Гунченко для Про Львів

Редакція може не поділяти тексти та(або) погляди авторів і не несе відповідальність за їхні матеріали. Також редакція не несе відповідальності за коментарі, які розміщені в соціальних мережах під інформаційними матеріалами редакції.

Додавайте “Про Львів” у ваші джерела Google Новини