“У нас в кожній області є свій Нотр-Дам… Втрачаємо пам’ять, культуру і гідність” – львівський фотограф

208

Львівський фотограф Богдан Марциняк Волошин на своїй сторінці у Facebook поділився світлинами Бернардинського монастиря на Забужжі та назвав його справжньою окрасою краю:

“Так сталося, що вчора холодної дощової днини опинився в Сокалі – чистому, охайному містечку над розлогим Західним Бугом. І відвідав колишній бернардинський монастир на Забужжі. Ну, як відвідав – підійшов якнайближче, бо це досі закрита зона. В прямому розумінні цього слова. Неймовірної краси будівля. Була. До пожежі 2012-го року. Монастир було зведено у 1604-1619 роках. Справжня окраса краю. Називали його руською Ченстоховою… Тепер час і негода обгризають чорними зубами його стіни. І я подумав собі – у нас в кожній області є свій Нотр-Дам. А на Західній Україні – в кожному районі. І, так виходить, що нема в нас ні гідних людей, ні амбітних чиновників, ні заможних патріотів, які б спробували врятувати цю красу. Втрачаємо пам’ять, культуру і гідність. А потім дивуємось результатам виборів. Бо нове покоління не може пишатись руїнами, не може тішитись тим, чого не знає, не вірить палким словам, коли бачить отаке…”

Світлина від Богдана Марциняка Волошина.Світлина від Богдана Марциняка Волошина.Світлина від Богдана Марциняка Волошина.Світлина від Богдана Марциняка Волошина.Світлина від Богдана Марциняка Волошина.

Алла Гунченко для Про Львів