Галицька фасолева зупа

0

Галичани по селах, коли ріжуть паця, то виготовляють найрізноманітніші м’ясні вироби. Серед них є і консервації: порубані свинячі реберця з фасолею. Ця консервація в будь-який час року може бути використана для приготування смачнющої фасольової зупи. Цей рецепт випробував і зберіг для нащадків львівський гастрономічний блогер Лесь Кавун.

1. Фасолю перебрати і промити. Замочити звечора.

2. Зранку процідити її через друшляк, перебрати, висипати в каструлю та залити 2,5 літрами води. Додати сіль і поставити на вогонь. Коли вода закипить, зняти піну і варити 1,5 години.

3. Перевірити, чи фасоля зварилася. Для цього Лесь кладе на друшляк три купачисті ложки фасолі і перетирає її назад до зупи. Якщо фасоля м’яка і легко перетирається – значить вона готова, інакше їй варто поваритися ще з півгодини. Лушпину від перетертої фасолі викинути.

4. Додати до фасолі смажені муку та цибулю, вершкове масло, рис, горіхи, картоплю, свинячі реберця з фасолею, томатну пасту. Далі – спеції і приправи. Залишити варитися на малому вогні ще на 20 хвилин. Після цього відставити зупу, накрити рушником і дати їй надобріти 10-15 хвилин.

5. При подачі на стіл додати 1 столову ложку сметани і посипати зеленню.

Джерело: Клуб галицької кухні