Готуйте гаманці: Приватні перевізники Львова вимагають тариф 9 грн з 1 грудня

Львівські перевізники вимагають у міської ради прийняти рішення про підвищення тарифів на проїзд у маршрутках з 1 грудня. За їх підрахунками, обґрунтований тариф становить 9 грн.

Про це 2 листопада на брифінгу повідомив голова Асоціації перевізників Львівщини Іван Велійка, пише ZIK.

Основна причина – подорожчання пального.

«Ми закликаємо міську раду приймати терміново рішення щодо перегляду тарифів… Ми подали розрахунки у міську раду. Вже пройшло більше ніж три тижні. Розрахунки показують, що економічно обґрунтований тариф складає понад 9 грн», – наголосив Велійка.

Як приклад він навів ситуацію із вартістю проїзду у маршрутках в інших містах України (Київ, Тернопіль, Дніпро, Харків), де вона становить 7-9 грн.

«Тариф 9 грн має бути прийнятий до 1 грудня. З 1 січня, як обіцяв міський голова, має бути монетизація пільг», – заявив І.Велійка.

Як варіант пропонує, щоб міська влада надавала компенсації перевізникам з бюджету до нинішнього тарифу, який становить 5 грн, та повністю відшкодовувала витрати за перевезення пільговиків.

«Якщо міська влада затвердить тариф на економічно обґрунтованому рівні, а з 1 січня впровадить монетизацію, я можу запевнити, що протягом 2019 року у Львові на 30% зміниться парк автобусів, які їздять, на нові автобуси. Якщо буде політика підтримки громадського транспорту, протягом двох-трьох років у Львові буде повністю кардинально новий транспорт», – запевняє І.Велійка.

«Якщо мерія не прийме відповідних рішень, автобуси будуть зупинятися. Почалася нова хвиля продажу автобусів, на вулицях Львова зменшується кількість автобусів, транспорт може зупинитися», – додав керівник Асоціації перевізників.

З його слів, львівським перевізникам не вигідно самим встановлювати тарифи, бо у такому випадку вони стають платниками ПДВ, а це для них додаткове навантаження.

Зазначимо, у Львові досі не запроваджено електронний квиток, відповідно у цій сфері далі функціонує необлікована готівка – які саме суми крутяться, не знає ніхто.