15 фотографій Львова 1956 року з сімейного архіву киянина

У неділю зранку сталася приємна несподіванка. До редакції Фотографій старого Львова зателефонував чоловік з Києва, який представився Васильківським Олегом Анатолійовичем.

п. Олег розповів, що володіє фотоархівом батька, котрий у 1950-х побував у Львові та зазнимкував наше місто. А також запропонував поділитися цими фото із нашими читачами.


Львівський оперний театр та пам’ятник Леніну. Фото Анатолія Васильківського, 1956 р.


Вид Львова та руїни Високого Замку. Фото Анатолія Васильківського, 1956 р.


Вид Львова. Фото Анатолія Васильківського, 1956 р.


Пам’ятник Адаму Міцкевичу. Фото Анатолія Васильківського, 1956 р.


Вид Львова. Фото Анатолія Васильківського, 1956 р.

Звісно, ми не могли не погодитися на таку пропозицію і попрохали Олега Анатолійовича розповісти декілька слів про батька та обставини його побуту у Львові. Тож сьогодні можемо познайомитися вас із фотографіями Львова, який у 1956 р. побачив у своєму об’єктиві киянин.

«Мій батько Васильківський Анатолій Григорович (1925-2009) довгий час працював на Українській студії хронікально-документальних фільмів (Укркінохроніка). У 1956 році був у відрядженні в м.Львові, де зробив ці світлини, якими з радістю ділюся з поціновувачами історії міста Лева. Рік тому я відсканував його фотоархів за 1955-1989 роки (біля 6 тисяч негативів, в основному сімейні).


Львівський державний університет імені Івана Франка.Фото Анатолія Васильківського, 1956 р.


Головний залізничний вокзал Львова.Фото Анатолія Васильківського, 1956 р.


Парк імені Івана Франка. Фото Анатолія Васильківського, 1956 р.


Пам’ятник Яну Кілінському в Стрийському парку .Фото Анатолія Васильківського, 1956 р.


Вид Львова. Фото Анатолія Васильківського, 1956 р.

Батько – корінний киянин (з середини-кінця ХVІІІ ст. по матері і з середини ХІХ ст. по батьку). З 1942 до осені 1944 року працював на сільгоспроботах у Німеччині, потім, після звільнення наступаючою армією, – учасник бойових дій у діючій армії. Демобілізувався у 1947 році. Декілька років працював на підприємствах м.Києва, потім біля 40 років на Укркінохроніці.

За роботу у знімальній групі в період ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС отримав 2 категорію учасника. Виховав двох синів, один з яких я» – розповів Олег Анатолійович.


Вид Львова. Фото Анатолія Васильківського, 1956 р.


Львівський оперний театр. Фото Анатолія Васильківського, 1956 р.


Преображенська церква. Фото Анатолія Васильківського, 1956 р.


Гора князя Лева (Лиса гора). Фото Анатолія Васильківського, 1956 р.


Фонтан на проспекті Леніна (тепер Свободи).Фото Анатолія Васильківського, 1956 р.

Більшість із нас мають, якщо не фотоархів, то декілька світлин на яких зображений старий Львів. І кожен з нас має свою, неповторну родинну історію, пов’язану з містом Лева. Це надзвичайно важливо, адже саме сімейні історії є невід’ємною частиною минулого Королівського міста.

Тому Редакція Фотографій старого Львова спробує проекспериментувати та запровадити публікації на тему «Родинні фотоісторії Львова». Тож, якщо маєте старі фото та бажання поділитися своєю історією, надсилайте світлини та інформацію на електронну адресу
[email protected]. Усі авторські права зберігаються за вами. Долучайтеся!)

Джерело: Фотографії старого Львова

Додавайте “Про Львів” у ваші джерела Google Новини