Леонід Каденюк: цікаві факти з життя першого космонавта незалежної України

2333

Леонід Каденюк цікаві факти з життя першого космонавта незалежної України, льотчика — випробувача, генерал — майора ВПС України, Героя України, кандидата технічних наук, члена МФКО Ви дізнаєтеся з цієї статті.

Леонід Каденюк цікаві факти

Леонід Костянтинович Каденюк народився 28 січня 1951 року в невеликому селі Клішківці Хотинського району, Чернівецької області в родині сільських учителів.

Школу закінчив зі срібною медаллю — випускний іспит з української мови (диктант) написав на «чотири».

У 1976 році його відібрали в загін космонавтів в групу космічної системи «Буран»

У космос брав з собою пісні Анатолія Солов’яненка, Дмитра Гнатюка, Софії Ротару та інших.

У 1983-му відрахований із загону космонавтів за розлучення з дружиною.

У 1995 році був відібраний в групу космонавтів Національного космічного агентства України. В цьому ж році прийняв громадянство України Леонід Каденюк літав у космос на шатлі «Колумбія», який згодом зазнав катастрофи в 2003 році.

Політ тривав 15 діб 16 годин 35 хвилин 1 секунду. На «Колумбії» Каденюк виконував біологічні експерименти, вивчав вплив невагомості на рослини.

Пізніше цей корабель був використаний при зйомках фільму «Армагеддон». З 14 лютого 2006 року Леонід Каденюк є членом комісії з питань космічної діяльності З січня 2011 року є радником Прем’єр — міністра України з питань авіації і космонавтики Має трьох синів від двох шлюбів.

Має звання Героя України, разом з яким йому вручили орден «Золота Зірка» 3. грудня 1999 року.

Має звання почесного громадянина міста Чернівці Леонід Костянтинович володар таких нагород як: Орден «За заслуги» III ступеня (12 квітня 2011 год) за внесок в створення і впровадження космічних систем і їх технологій; Орден «За мужність» I ступеня (19 січня 1998 рік) за мужність і героїзм, проведення досліджень на борту космічного корабля «Колумбія»; Іменна вогнепальна зброя (25 січня 2001 рік) за заслуги у забезпеченні обороноздатності України

Джерело: dovidka.biz.ua