На Львівщині вивішуватимуть червоно-чорний прапор десять разів у рік – рішення облради

Львівська облрада затвердила перелік днів, в які на будівлях обласної адміністрації та ради, а також органів місцевого самоврядування на Львівщині вивішуватимуть червоно-чорний прапор.

Про це повідомляє Радіо Свобода.

Зокрема, відповідно до рішення облради, червоно-чорний стяг висітиме 1 січня – у день народження провідника ОУН Степана Бандери, 3 лютого – у день створення ОУН, 5 березня – у день смерті головнокомандувача УПА Романа Шухевича, 21 травня – у день пам’яті жертв політичних репресій, 23 травня – на свято Героїв, 14 червня – у день народження першого керівника ОУН Євгена Коновальця, 30 червня – у день проголошення Акту про відновлення української держави, 30 липня – у день створення Української військової організації, 14 жовтня – у день створення УПА, друга неділя липня – у день створення Української головної визвольної ради.

У дні вшанування пам’яті українських героїв національно-визвольних змагань червоно-чорний прапор підніматимуть із жалобною стрічкою.

Спочатку в проекті рішення Львівської облради було запропоновано використовувати червоно-чорний прапор ОУН, але під час голосування обранці змінили назву на червоно-чорний стяг національно-визвольної боротьби українського народу.

Формально червоно-чорний стяг не був закріплений за ОУН, наголошує геральдист Андрій Гречило, а червоний і чорний не є кольорами ОУН і УПА. Прапор у цих кольорах спершу на теренах Західної України у 20-х роках використовували пластуни, коли тоді польська влада забороняла синьо-жовтий стяг. ОУН використовувала синій прапор із золотистим націоналістичним тризубом. ОУН (бандерівське крило) зображало на агітках, листівках, графіці червоно-чорний прапор, але з емблемою ОУН.

«У 1941 році, коли був розкол ОУН, то бандерівське крило на своїх зборах у Кракові вирішило запровадити організаційний червоно-чорний прапор, тобто закріпило за собою ці два кольори, але до кінця цієї справи не довело», – каже Гречило.

Червоно-чорний стяг вважається символом протестної боротьби в світі від початку ХХ століття.

Львівська обласна рада рекомендує керівникам підприємств, установ і організацій, незалежно від форм власності, громадських об’єднань Львівщини вивішувати червоно-чорний прапор на будівлях у дні, затверджені представницьким органом влади.

Відповідно до Конституції, одним із держаних символів є прапор з рівновеликих горизонтальних смуг синього і жовтого кольорів.

Додавайте “Про Львів” у ваші джерела Google Новини