Новорічні ялинки радянського Львова

Коли у центрі Львова у 1950 році демонтували пам’ятник королю Яну ІІІ Собеському, на його місці, у центрі великої круглої клумби, почали ставити міську ялинку. Так тривало до кінця 1980-х років – тоді там вирішили спорудити пам’ятник Тарасові Шевченку.

Ялинка завжди була улюбленим місцем дітвори, особливо під час зимових канікул. Її оточували фігури казкових героїв із пап’є-маше, які стояли на круглому подіумі.

Особливу пошану мав Дід Мороз – ця фігура була центральною та найбільшою. Завжди було багато охочих сфотографуватися біля нього.

Від 1970-х років під ялинкою почали збиратися колядники. Колядування набуло такого розмаху, що новорічне дерево перенесли у сквер перед Парком культури при вул. Дзержинського (тепер Вітовського) і поставили коло нього охорону. Оскільки поруч був КДБ, запал колядників вщух.


Післявоєнний період


1949


1955


1950-1955


1956


1957


1959


1969


1969


Післявоєнний період


Післявоєнний період

Джерело: Фотографії старого Львова

Дорогі друзі! Ми продовжуємо працювати лише завдяки тому, що ви нас читаєте та підтримуєте. Якщо ви вважаєте вартим уваги те, що ми робимо, будь ласка, станьте нашим щомісячним спонсором, або зробіть одноразовий донат за посиланням👇

☑️ patreon.com/lvivukr || або || ☕️ buymeacoffee.com/lvivukr


А також додавайте “Про Львів” у ваші джерела Google Новини

Дякуємо!