На Львівщині дільничний офіцер поліції за власною ініціативою встановив у селі більше ста камер відеоспостереження

На Львівщині дільничний офіцер поліції Роман Таратула за допомогою мешканців, голови сільради та депутатів місцевого самоврядування встановив у селі більше ста камер відеоспостереження і звів кількість квартирних крадіжок практично до нуля.

Він міг стати відомим журналістом, проводити резонансні розслідування і, можливо, навіть отримати за це Пулітцерівську премію, а став дільничним офіцером поліції – одним з кращих на Львівщині.

Знайомтесь – старший дільничний офіцер поліції Пустомитівського відділення поліції Львівщини Роман Таратула, випускник Львівського національного університету імені Івана Франка за спеціальністю журналістика.

Від 2007 року обслуговує Солонківську адміністративну зону, в яку входить чотири сільських ради, двадцять населених пунктів і проживає майже двадцять тисяч мешканців.

На час призначення Романа на цю посаду рівень злочинності на території обслуговування нічим не відрізнявся від інших подібних дільниць в області. І його посадові обов’язки теж. Проте наміри дільничний мав дещо ширші. А окрім намірів він мав найголовніше – план дій, який і почав втілювати у життя.

«Майже щодня реєстрував крадіжку з помешкання, бували й вуличні крадіжки, хуліганства і таке інше. Я почав пояснювати людям переваги співпраці з тоді Державною службою охорони. Багато власників будинків дослухались до наших порад і поставили помешкання під охорону – рівень злочинності почав зменшуватись», – розповідає Роман.

Далі – більше і мешканці, котрі почали почуватись значно безпечніше і впевненіше, пристали на пропозицію дільничного спільними зусиллями організувати таку систему безпеки, яка б захищала не кожне окреме домогосподарство, а усіх мешканців села.

«Розпочати ми вирішили з Солонки і в цьому мені дуже допомогли голова Солонківської сільської ради Віталій Ткачук, його заступник Андрій Жиравецький та депутати місцевої ради. Ідея була така – встановити у селі камери відеоспостереження, звести всю інформацію на один пульт і у такий спосіб відстежувати усе, що робиться у селі з можливістю запису та в подальшому перегляду з метою встановлення осіб зловмисників», – пояснює дільничний офіцер поліції.

На початках люди не спішили довіряти свої гроші на незнайомий проект, проте, організатори проводили збори села, пояснювали мешканцям переваги саме такого підходу до охорони публічного порядку і профілактики злочинності і, після того як депутати сільської ради виділили кошти, був проведений прозорий конкурс, закуплене обладнання (зокрема камери відеоспостереження), до фінансування проекту долучились місцеві підприємці, а потім і інші мешканці.

«Механізм прозорий і справедливий – ми розповідали людям яке саме обладнання може коректно працювати з вже закупленим, вони самі купували його, а ми вже встановлювали і підключали до нашої загальної мережі. І мешканці погодились, що це правильно», – розповів Роман Таратула.

Процес тривав чотири роки, зараз на вулицях Солонки встановлено більше ста камер відеоспостереження і результат перевищив очікування. Від того часу у Солонці не сталось жодної квартирної крадіжки, правоохоронці розкривають навіть розшукові дорожньо-транспортні пригоди, у тому числі й скоєні за межами населеного пункту – на міжнародній трасі «Київ-Чоп».

У планах мешканців села – встановити на вулицях ще двісті камер відеоспостереження, а сам Роман планує розповсюдити цей досвід на інші села, райони, і, можливо, навіть на всю Львівську область.

Мешканці задоволені з того, що на вулицях і у власних домівках стало набагато безпечніше і всіляко підтримують ініціативи свого дільничного, а про рівень довіри до нього свідчить навіть той факт, що у проект дільничного люди без будь-яких упереджень вкладають власні кошти та кошти ОСББ.

«Він має підхід до людей, вміє вирішити конфліктну ситуацію і завжди відгукується на скарги. Люди зовсім по-іншому поводяться коли він приїжджає – його поважають», – зазначив пан Андрій, мешканець Солонки.

Пан Василь, депутат Солонківської сільської ради вважає, що такий приклад співпраці між органами місцевого самоврядування і поліцією (у особі дільничного інспектора поліції), необхідно розповсюджувати : «Я бажав би іншим сільським радам мати такого дільничного. В нас набагато стало менше крадіжок, менше хуліганства на вулицях – ця система спостереження дала свій ефект».

«Хороший чоловік, дійсно працює з людьми, люди його поважають. А про камери – як вони є, то і люди розуміють, що є контроль і стають дисциплінованіші», – висловила своє бачення пані Катерина.

Сам Роман теж має власну думку щодо ефективної співпраці поліції з громадою і вона, насправді, дуже проста: «Поліція не може відставати від злочинців у технічному забезпеченні – тоді будуть і розкриття, і довіра від людей. А для цього з людьми треба просто говорити, переконувати їх і виконувати свої обіцянки».

Джерело: Відділ комунікації поліції Львівської області.

Comments

comments