Невідомий Львів: Палац Дуніковського – історія та фото Національного музею

Палац Дуніковського – це Національний львівський музей із унікальними експонатами, створений на кошти славетного мецената, митрополита Андрія Шептицького.

Історія палацу Дуніковського

У 1897 – 1898 роках за проектом архітектора Владислава Рауша на замовлення професора Львівського університету Еміля Дуніковського було побудовано розкішний палац.

Власне, через першого власника палац і нині називають Дуніковського, хоч у 1911 році він продав свій маєток Андрію Шептицькому для експозиційної зали, заснованого ним Церковного музею.

Далі, “Церковний музей” стає “Національним музеєм”, а в 1913 році митрополит Шептицький оголошує своє рішення про передачу музею у власність народу.

Колекція національного музею – палацу Дуніковського

Фонди Національного музею налічують понад 100 тис. одиниць збереження, репрезентуючи вікові традиції розвитку українського мистецтва та національної культури. Предметом особливої гордості є найбільша й найповніша в Україні колекція середньовічного українського сакрального мистецтва XII-XVIII століть. Це ікони, скульптура, рукописи і стародруки, декоративна різьба, металопластика та гаптовані церковні тканини. Найбільш багатогранно у збірці музею представлена ікона XIV-XVIII ст., здебільшого з теренів Західної України.

У збірці творів XIX — поч. XX ст. — мистецька спадщина класиків української образотворчості К.Устияновича, Т. Копистинського, С. Васильківського, Ф. Красицького, А. Манастирського, І. Труша, О.Кульчицької, а також твори митців, чиї імена були надовго викреслені з духовної скарбниці українського народу, — М. Бойчука, М. Сосенка, Л. Ґеца, П. Холодного.

На окрему увагу заслуговують зібрання творів народного мистецтва, які формувалися уже в перші роки існування музею. Сьогодні вони налічують понад 20 тис. одиниць і представляють усі типологічні різновиди та жанри народного мистецтва, обіймаючи період XVII–XX ст. Це вироби з кераміки, кості, металу, тканини, вишивка, різьба по дереву, народний одяг, писанки, витинанки, малювання на склі.

Адреса Палацу Дуніковського Національного музею у Львові:

Львів, вулиця Драгоманова, 42

Джерело: ukraine-is.com

Дорогі друзі! Ми продовжуємо працювати лише завдяки тому, що ви нас читаєте та підтримуєте. Якщо ви вважаєте вартим уваги те, що ми робимо, будь ласка, станьте нашим щомісячним спонсором, або зробіть одноразовий донат за посиланням👇

☑️ patreon.com/lvivukr || або || ☕️ buymeacoffee.com/lvivukr


А також додавайте “Про Львів” у ваші джерела Google Новини

Дякуємо!