У Карпатах сніжить. Фото із 5-ти найбільших зимових курортів

Пропонуємо дізнатися, як нині «почуваються» найбільші гірськолижні курорти України.


ФОТО: SOUTH-TIROL.COM

Буковель

Комплекс будівель курорту Буковель знаходиться біля села Поляниця на висоті 900 метрів над рівнем моря.

Буковель має власну лижну школу, на курорті працюють приблизно 40 інструкторів. Оскільки в Буковелі є лижні траси різного рівня складності, то отримати задоволення від зимового відпочинку можуть не тільки дорослі, а й діти. Лижний сезон на курорті Буковель зазвичай триває з грудня по квітень. Довжина трас: від 300 до 2300 м. Класифікація трас: сині, червоні, чорні. Перепад висот: від 40 до 285 м.

Драгобрат

Назву гірськолижному карпатському курорту Драгобрат дало однойменне урочище. Драгобрат є найвищим гірськолижним курортом в Україні. Він розташований на висоті 1300 –1400 м над рівнем моря серед підковоподібного масиву гір Свидовець.

Траси гірськолижного курорту Драгобрат прокладені на пологих, без різких перепадів висот, схилах гір Стіг та Жандарм. Кути нахилу схилів становлять 12-19°. Траси в Драгобраті розраховані як на професіоналів, так і на новачків. Для фрістайлу побудовано траси міжнародного класу. Характеристики трас: перепад висот – близько 500 метрів; класифікація трас – сині, червоні, чорні; довжина трас від 300 до 2000 км; витяги – від 200 до 1500 м, бугельні, крісельний, мультиліфт (навчальний).

Подобовець

Подобовець, розташований на висоті 950 метрів над рівнем моря, здавна вважався одним із найкращих гірськолижних курортів України. Свого часу тут були прокладені траси швидкісного спуску.

Особливість курорту Подобовець – це можливість переїхати на траси іншого курорту Пилипець, та «труби» – прорубані для лижників просіки в лісі. Також є можливість дійти до вершини гори Великий Верх (1598 м), щоб отримати найбільше вражень від катання на лижах та сноуборді. З вершини Великий Верх добре видно весь хребет Полонини Боржава. Основні характеристики трас курорту Подобовець: можливий переїзд на траси курорту Пилипець; довжина трас до 2500 м; перепад висот до 320 м; навчальна траса довжиною 400 м; могул; фрірайд – можливість позатрасового катання.

Пилипець

Пилипець на сьогодні є відомим лижним курортом, який стрімко розвивається. Тут прокладені найдовші в Україні траси (довжиною до 4000 м) різної складності – круті, пологі, рівні, бугристі.

Траси могул та карвінг в Пилипці призначені для професіоналів, а пологі схили – для звичайних шанувальників лижного спорту та «чайників». Саме в Боржаві вперше в Україні пройшов неофіційний чемпіонат по фрірайду та джіббінгу. Особливості трас в Пилипці: велика кількість трас на горі Гимба загальною довжиною понад 20 000 м, найдовша – 4000 м; класифікація трас – легкі, середні, складні; чотири траси на горі Жид Магура, найдовша –1500 м з класифікацією легка та середня.

Славське

Славське – селище міського типу, яке розташоване в Сколівському районі Львівської області на висоті 590 метрів над рівнем моря.

До Славського легко добратись залізницею чи власним транспортом. Основні лижні траси прокладені на схилах гір Тростян, Погар, Кремінь, Варшава. На схилах гори Тростян (1235 м) прокладено траси для професіоналів. Спускатися такими трасами новачкам не рекомендується. Гора Погар (857 м) – невисока, розташована неподалік с. Славське. На схилах гори Кремінь (інша назва – Політех), яка знаходиться досить близько від Славського, прокладені найпростіші траси.

Слідкувати за веб-камерами гірськолижних курортів Львівщини, Івано-Франківщини та Закарпаття можна за посиланням.

Джерело: tvoemisto.tv

Додавайте “Про Львів” у ваші джерела Google Новини