Україна може не побачити матчі ЧС-2018, який пройде на Росії

3 депутати Верховної Ради пропонують парламенту дозволити Національній громадській телерадіокомпанії України (НГТУ) не транслювати чемпіонат світу з футболу-2018, який відбудеться на Росії

Про це повідомляє Depo.Сектор з посиланням на ТК “ICTV”.

Про це йдеться в законопроекті №7299, зареєстрованому в Раді 16 листопада.

Пропонується встановити, що НСТУ має право не транслювати заходи, в тому числі спортивні або розважальні, які проходять на території держави-агресора або держави-окупанта, якщо така трансляція може містити елементи пропаганди й нести загрозу інформаційній безпеці України.

Також пропонується дозволити Міністерству інформаційної політики замовляти виробництво телерадіоорганізаціями передач, спрямованих на запобігання та нейтралізацію загроз національній безпеці України (в тому числі протидія пропаганді держави-агресора).

Такі передачі можуть бути виконані будь-якою мовою і зараховуються в частку передач, виконаних державною мовою, за умови наявності угоди з Мінінформполітікі.

Відповідні зміни пропонується внести до закону Про телебачення і радіомовлення. Авторами документа є голова парламентського комітету з питань свободи слова та інформаційної політики Вікторія Сюмар (фракція Народний фронт), депутати Ольга Червакова (Блок Петра Порошенка) й Олена Кондратюк (Всеукраїнське об’єднання Батьківщина).

На початку травня НГТУ заявила, що не планує транслювати чемпіонат світу з футболу в 2018 році в Росії в разі участі в турнірі збірної України.

Відзначимо, що Чемпіонат світу з футболу відбудеться в Росії з 14 червня по 15 липня 2018 року.