5 найкрасивіших вищих навчальних закладів Львова

Львівський національний університет імені Івана Франка © uatravel.org

Львів — місто студентів, тут кожен 5-й щоранку поспішає на пари. Сюди щороку приїжджають абітурієнти з різних міст, для того, аби пройти всі вступні випробування та стати студентом омріяного ВНЗ. І це невипадково, адже до топ-10 українських вишів входить 2 львівські заклади, а за деякими показниками вони входять навіть до трійки лідерів. Це означає, що навчатися у Львові справді престижно.

Відомі ці заклади не лише науковими досягненнями та видатними випускниками, ще одна їхня особливість – виняткова архітектура. Студентам, які тут навчаються, справді пощастило щодня милуватися цією красою.


Будівля Галицького Сейму (1923 р. буде передана університету). Фото 1898 р


Головний корпус ЛНУ ім. І. Франка вражає вишуканістю архітектури, 2016 рік

1. Львівський національний університет ім. Івана Франка

Звісно, коли йде мова про львівські університети найпершим згадують найстаріший навчальний заклад міста – Львівський національний університет ім. І. Франка. Історія цього закладу розпочинається з 1661 року і триває до сьогодні. Головний корпус ЛНУ є пам’яткою архітектури, а до того, як стати осередком освіти та науки у Львові, він слугував приміщенням для галицького сейму, під який і будувався у 1877–1881 рр. за проектом архітектора Юліуша Гохберґера.


Хол Галицького Сейму, фото 1903 року


Краса Львівського національного університету дивує не тільки зовні

Фронтон головного корпусу університету доповнює напис латиною: «Patriae decori civibus educandis» («Освічені громадяни є окрасою Батьківщини»). Також перед самим входом можна побачити меморіальні таблички на честь відомих діячів Є. Лазаренка, М. Зарицького, В. Левицького, М. Чайковського.


Львівська політехніка. Львів. Автор Станіслав Тондос.


Головний корпус Головний корпус “Львівської політехніки”, сучасне фото

2. Національний університет “Львівська політехніка”

Один з найкращих технічних вишів України — Львівська політехніка. Окрім того, це ще й найстаріший вищий технічний навчальний заклад України та Східної Європи, що був заснований 1844 року як Технічна академія. Він побудований 1873-1877 рр за проектом Юліана Захарієвича.


Вишуканий інтер’єр найстарішого технічного університету України

Краса цього навчального закладу вражає не менше, ніж його історія. Ця велична споруда, що розташувалася на вулиці Степана Бандери, приваблює око туристів і не залишає байдужими львів’ян. Фасад корпусу прикрашає латинський напис. Чи знаєте ви, що він означає? “Науками і мистецтвом” – ось що “промовляє” цей будинок. І справді, саме цим вже 172 роки займається ЛП.


Львівський національний медичний університет імені Данила Галицького, сучасне фото


Головний корпус медичного факультету поч. ХХ ст. Фото взято з архіву ЛНУ.


Пам’ятник доблесті лікарів під час війни

3. Львівський національний медичний університет імені Данила Галицького

Це один з найбільших та найстаріших медичних навчальних закладів України. З 1784 року він функціонував як факультет львівського університету, і тільки з 1939 почав існувати як окремий заклад. Сьогодні тут навчається більше 5 тисяч студентів, багато з них — іноземці.


Будинок інвалідів, а нині Львівський державний університет безпеки життєдіяльності.


Львівський державний університет безпеки життєдіяльності головний корпус

4. Львівський державний університет безпеки життєдіяльності

Історія цього навчального закладу налічує 70 років. За цей час заклад встиг утвердитися як один з кращих вишів, що готує фахівців, які працюють у галузі безпеки життєдіяльності людини. Цікаво, що це єдиний навчальний заклад України, який є членом European Fire Service College’s Association (EFSCA).


Львівський державний університет безпеки життєдіяльності

Головний корпус розташований на вулиці Клепарівській 35, побудований він 1855-1863 рр. під керівництвом архітектора Едуарда Каллера (за проектом арх. Т. Гансена) в аркадному стилі. Фінансував це будівництво австрійський імператор Франц Йосиф І.


Головний корпус національного університеу ветеринарної медицини

5. Львівський національний університет ветеринарної медицини та біотехнологій імені Степана Ґжицького

Ще один навчальний заклад, що прикрашає місто. Він розпочинає свою історію з далекого 1784 року.
Головний корпус, збудований архітектором І. Жолтовським у 1961(стиль сталінський ампір) розташований на вулиці Пекарській 50. Найцікавіша ознака цієї споруди, це, звісно ж 8 вишуканих колон, що прикрашають фасад.


Палац Батицьких (Туркуллів-Комелло), зараз навчальний корпус ветеринарної академії , 1910 рік


Навчальний корпус ветеринарної академії (Палац родини Туркуллів-Комелло) , сучасне фото

Список красивих ВНЗ у Львові можна продовжувати, і кожен, очевидно, назве свою п’ятірку, але те, що всі ці заклади мають давню історію та знаходяться в надзвичайно вишуканих будівлях, на яких хочеться зупинити погляд, сумнівів немає. Львів – місто красивої архітектури та красивих навчальних закладів.

Джерело: Фотографії старого Львова

Додавайте “Про Львів” у ваші джерела Google Новини