Відсьогодні побільшало української мови на радіо

Сьогодні, 8 листопада, в Україні набула чинності нова норма Закону “Про внесення змін до Закону України “Про телебачення і радіомовлення” відповідно до 2-го року його дії. Збільшується відсоток україномовних творів на радіо.

Відсьогодні твори українською мовою мають становити не менше 30% від загального часу звучання пісень, трансльованих протягом доби, а також протягом часових проміжків з 7:00 до 14:00 і з 15:00 до 22:00.

Для телерадіоорганізацій, в ефірі яких пісні офіційними мовами Євросоюзу становлять понад 60%, – встановлюють пільгову квоту на пісні українською мовою – 25%.

Також телерадіоорганізації при здійсненні радіомовлення зобов’язані забезпечувати не менше 55% добового об’єму ведення передач, зокрема інформаційно-аналітичних блоків, розважальних передач (дикторами, ведучими радіопередач) державною мовою.

Із 3-го року дії Закону частка пісень державною мовою повинна становити 35%, а ведення передач державною мовою – 60% ефіру.
За невиконання норми передбачений штраф у розмірі 5% від загальної суми ліцензійного збору.

13 жовтня в Україні набрав чинності Закон про мовні квоти на телебаченні. Він зобов’язує загальнонаціональні канали не менш як 75% мовлення вести українською мовою.

Джерело: gazeta.ua

Додавайте “Про Львів” у ваші джерела Google Новини