Підземелля Львова: поблукаємо?

Мало не кожен будинок в старій частині міста має свою історію. Чим старіша споруда, тим більше таємниць вона приховує. Не дивиною є підземні ходи, що розмістилися під деякими будинками та храмами.

«Лише 10 відсотків підземель вдалося дослідити на сьогодні. Проте всі охочі можуть допомогти», – розповідає екскурсовод. Зробивши матеріальний внесок для потреб храму – одразу ж подумаєте Ви. Але він закінчує свою пропозицію жартом: «Ось в кутку стоять лопати, можете брати їх і приступати до роботи».

Останнім часом екскурсії мене не приваблюють – багато чого вже доводилося чути, читати або дізнаватися випадково про місце, яке збираєшся відвідати. Проте захотілось погуляти підземеллями Львова, а туди іноді просто так не пускають. Дівчина-адміністратор сказала, що екскурсію насправді не варто замовляти – висока ціна не виправдовує сподівань. Проте вона розповіла, в які будівлі варто зайти – мовляв, влаштуйте тур самостійно.

Отож, до Вашої уваги найкращі та найцікавіші підземелля Львова.

Підземелля костелу отців єзуїтів

Це залишки мурів ХІІІ ст. Тут представлені зразки побутових предметів та кераміки, а також фрески, що датуються XVII-XVIII ст. Цікава знахідка – саркофаг XVIII ст. з чудовим різьбленням. У ньому є отвір, зроблений зсередини, що дуже дивно. Як і те, що тут ніхто не був похований. Розповідають, що підземеллями й досі блукає привид Чорного монаха у пошуках своєї проданої душі.

Вхід безкоштовний та відкритий для відвідувачів щодня з 11:00 до 20:00. Необхідно лише залишити пожертву для храму в спеціальній скриньці. Тут проводять ще й нічні екскурсії. Перед тим як відвідати підземелля, необхідно звернутися в інформаційний центр, що знаходиться у храмі.

Підземелля Преображенської церкви

Ці – найбільші у цілому місті. Правда потрапити туди можна, на жаль, лише у складі екскурсійної групи (в рамках спеціального туру). Підземелля собору з’явилися у XIX ст. А ще тут колись існував орден, який викупляв християн з турецької неволі – тринітарії. Раніше в підземеллях відбувалися захоронення, які, на жаль, не збереглися до сьогодні. Проте є тут і своя «родзинка» – сліди кігтів диких звірів на стародавніх мурах. Ви зможете почути цікаву легенду про них.

Підземелля Домініканського монастиря

Найстаріші у Львові. Історики припускають, що це – залишки муру палацу самого князя Лева! Проте неможливо довести цей факт остаточно, і тому досі точаться постійні суперечки з цього приводу. Тут є зал катувань (точніше його копія) та келія монаха-відлюдника. А ще Ви почуєте не одну цікаву, таємничу і навіть комічну історію, пов’язану з підземеллями Домініканського монастиря.

Сюди можна без проблем потрапити щодня з вівторка по неділю. Екскурсії відбуваються декілька разів на день (11:00, 14:00, 17:00). Вартість вхідного квитка для дорослих, студентів та дітей – 20 та 10 грн. відповідно.

Підземелля монастиря бернардинів

Більшість підземель тут нерозчищені або зруйновані, проте можна потрапити у частину, розташовану під Музеєм ідей. У підземеллях зручно розташувалися музеї гутного скла та українського модернізму, вхід куди – безкоштовний. Вони приймають відвідувачів з 10:00 до 19:00 у будні та з 12:00 у вихідні.

Підземелля аптеки-музею

Це найдавніша аптека у місті, де є багато цікавих експонатів. Підземелля приготували сюрприз: тут – лабораторія вченого. Та ще й не простого вченого, а справжнісінького алхіміка! Вхід в музей – 15, 10 та 7 грн. для дорослих, студентів та дітей шкільного віку відповідно. Відчинено кожного дня з 10:00 до 17:00.

І трохи інформації для тих, хто вирішить замовити екскурсію:

Тривалість – від двох до трьох годин.

Вартість – 50-70 грн. з людини (включено вартість екскурсійного обслуговування та вхідних квитків у підземелля).

Вхід у деякі музеї та підземелля оплачується окремо.

Ціни можуть змінюватися. Більше інформації можна отримати в туристичних центрах міста.

Ми любимо загадкові місця. Можливо, Вам вони також сподобаються! Поділитеся враженнями, коли поблукаєте підземеллями Львова?

Джерело: weloveua.com/

Додавайте “Про Львів” у ваші джерела Google Новини