Чани в Карпатах – є однією з візитних карт регіону і є одним із головних елемнтів традиційного напрямку відпочинку в Україні, який розвивається шаленими темпами.
Карпатські чани – величезні чавунні казани наповненні водою та розігріті вогнищем до темпаратури 40-45 градусів. Традиція зародилась в Австро-Угорщині, де чани розміщували біля джерел з цілющою водою, в яку необхідно було зануритись, розпарившись перед цим у котлі.
Kozakorium склав рейтинг найкращих місць для відпочинку в Карпатах з чанами.
1. Чан з джерельною водою та виходом до гірської річки. Міні-готель “Жива Вода”.
Дерев’яні будиночки комплексу розкинулися в тихому та мальовничому місці на березі річки Прут. Затишні двомісні номери включають все необхідне для комфортного відпочинку, а двокімнатні апартаменти з великими терасами, що виходять до річки і лісу, – чудово підійдуть для закоханих пар та сімейного відпочинку.
До теми: Топ-10 місць в Карпатах, які варто побачити на власні очі
Ще однією родзинкою комплексу “Жива вода”, є цілющий чан. Для “карпатського джакузі” використовують тільки чисту джерельну воду, що чудово сприяє загальному покращенню самопочуття, поліпшує кровообіг, імунітет, здійснює терапевтичний вплив на шкіру та суглоби, регулює артеріальний тиск. Після процедури можна одразу зануритись у води гірської річки Прут, що несе свої води всього за кілька метрів від чану.
Розташування: Івано-Франківська область, м. Яремче, вул. Свободи, 298
2. Чан з гірськими травами на відкритому повітрі. Готельний комплекс “Вуйко”.
Готельний комплекс біля лісу, але недалеко від центру міста. Є номери в корпусі і котеджі на 8 чол.
Вода в чані насичена ароматами Карпатських трав. Оптимальна температура води 37-40 градусів. Поруч знаходиться басейн з крижаною водою, що дозволяє максимально відчути контраст.
Розташування: м. Яремче, Івано-Франківська область.
3. Гарячі чани у гостинному дворі “Оберіг”.
Готель “Оберіг” розташований за 900 м від траси Татарів-Верховина. До садиби веде асфальтований під’їзд, який у вечірній час освітлюється. До центру селища можна дійти за 10-15 хвилин, до лісу – за 5 хвилин.
До теми: 10 мальовничих сіл Західної України, де варто побувати цього року
Комлекс пропонує кілька видів чанних процедур, а саме: з натуральним хвойним екстрактом, з карпатськими травами та з лісовими ягодами. Завдяки джерельній воді та травам Ви забудете про усі стреси, втому та депресії.
Розташування: смт. Ворохта, Івано-Франківська область.
4. Лікувальні чани у приватній садибі “Хата у Румуна”
“Хата у Румуна” в Татарові – це відпочинковий комплекс з трьома котеджами та кафе на території.
Котедж “Хата у Румуна” може похвалитися рідкісною для цих країв розвагою – лікувальним чаном з цілющих трав та контрастним басейном. А ще слід додати до цього чудові краєвиди Карпатських гір. Відпочинок та забуття усіх проблем гарантовано!
Розташування: У селі Татарів, 17 км від м. Яремче та 11 км від Буковелю, на березі річки Піги, Івано-Франківська область.
5. Сауна-чан в котеджному комплексі “Магурка”.
“Магурка” – відпочинковий комлекс в українських Карпатах з гірським кліматом та чистим повітрям, що допоможе позбутися стресу, негативних думок та налаштує Вас на позитивні емоції.
Чани наповнюють мінеральною сірко-водневою водою та нагрівають до 45 градусів. Особливо вартує відвідати “Магурку” взимку, можна сидіти в гарячому чані та насолоджуватись видом на засніжені Карпати.
Розташування: Івано-Франківська обл., смт. Верховина, вул. Чорновола 2а, котеджний комплекс “Магурка”
6. Лікувально-оздоровчий чан у Шешорах
Резорт “Шешори” розташований в центрі Карпатського краю на висоті 600 метрів над рівнем моря на території національного природного заповідника “Гуцульщина”.
До теми: 50 найгарніших замків і фортець України
Чан наповнюють холодною мінеральною водою, створеною на основі соляної ропи, додають екстракт хвої та гілочки смереки, на дно кладуть камені з гірської річки, що протікає біля резорту.
Під чаном розпалюють багаття. Вода поступово нагрівається до 35-40 градусів. Купання в чані потрібно чергувати із зануренням в басейн з холодною водою, що знаходиться поруч.
Розташування: Івано-Франківська обл., Косівський р-н, с. Шешори, вул. Савицького 13
7. Чани з аромамаслами у “Скиті”
Затишна оселя “Скита”, яка знаходиться в Ворохті, приймає гостей з усіх куточків України та інших країн, для активного відпочинку.
Великий металевий казан, що вміщає у себе 4-5 осіб, розташований у затишному куточку подвір’я під відкритим небом. Його наповнюють гарячою водою, аромамаслами та трав’яними карпатськими зборами. Поруч знаходиться діжка з холодною водою, в яку можна зануритися повністю або облитися із кухля.
Розташування: Івано-Франківська область, Яремчанська міськрада, смт. Ворохта , вул. Заводська, 16
8. Чани у гірськолижному курорті “Буковель”.
Буковель – найпопулярніший український гірськолижний курорт, що приймає сотні тисяч туристів щороку та відомий далеко за межами України.
Комлекс “Буковель” пропонує різноманітні чани на Ваш вибір, а саме: чан на джерельній воді, фіточан, цитрусовий чан та “чан для закоханих”. Кожен з них має свої особливості та надасть Вам заряду бадьорості на кілька днів наперед.
Розташування: Буковель, Івано-Франківська область.
9. Чани з сірководнем у відпочинковому комплексі “Ганц”.
Ганц – комплекс, що складається з двох будівель і споруджений в старовинному карпатському стилі з натуральних матеріалів. Знаходиться він у самому серці Буковелю біля підйомника номер 5.
Пансіонат “Ганц” пропонує унікальні лікувальні чани з сірководнем, що стимулюють функції імунної системи, поліпшують роботу опорно-рухового апарату та нервово-судинної системи.
Розташування: Івано-Франківська обл., Рожнятівський р-н, с. Осмолода.
10. Чани готелю “Форест Хаус”.
Якщо ви шукайте місце, яке наповнить вас життєвою енергією, дозволить впорядкувати думки і подарує нові відчуття, тоді обирайте готель в Буковелі. Готель зі зрубу «Форест хаус» знаходиться всього в декількох кілометрах від знаменитого курорту.
До теми: 10 місць в Україні для ідеальної осінньої подорожі
Чани розташовані на березі мальовничої річки. Один з них наповнений гарячою водою, а інший – холодною.
Ароматні трав’яні ванни (зі зборами карпатських трав) в дерев’яних карпатських чанах заряджають енергією на тривалий час.
Розташування: вул. Лесі Українки, с. Татарів, Яремчанська міськрада, Івано-Франківська область.
Додавайте “Про Львів” у ваші джерела Google Новини