31 жовтня – з’їжте трохи цибулі і подивіться на роги місяця

Цього дня молилися святому апостолу Луці.

Луку вважали наставником всіх живописців. Крім того, йому також молилися і про зцілення від різних недуг. Також він відомий як один з 70 апостолів і сподвижник апостола Павла. Згідно з переказами, Лука був призваний на першу проповідь про Царство небесне, яку при своєму земному житті проводив Ісус. Вже значно пізніше Лука супроводжував Павла в подорожах. Сам Лука прийняв мученицьку смерть на території Фів. Написав за життя не тільки чотири Євангелія, але й Діяння святих апостолів. Крім того, саме Лука є першим іконописцем. Його роботою стала ікона Богоматері. Луку вважали покровителем усіх живописців.

31 жовтня намагалися обов’язково з’їсти хоча б трохи цибулі, щоб зберегти здоров’я на весь наступний рік. Також було прийнято влаштовувати цибульні базари, хоча сама по собі торгівля цибулею не була прибутковим заняттям.

Вранці вирушали в церкву для того, щоб помолитися Луці про благополуччя в родині. За допомогою до святого також зверталися і городники.

Народні прикмети на 31 жовтня:

Якщо на вишні 31 жовтня ще залишилися листя, то сніг, що випав, швидше за все, швидко розтане

Якщо людина народилася 31 жовтня, то талісманом є аквамарин, а сам іменинник буде володіти художніми здібностями, що допоможе йому стати прекрасним живописцем

Роги місяця дивляться в північну сторону – прикмета, що погода в найближчі дні буде сухою. Якщо місяць спрямований на південь, то сльота протримається до початку листопада

Хмари пливуть з півночі на південь – погода буде ясною, і навпаки

Блідий і каламутний місяць 31 жовтня – чекай дощу або снігу. Можливі також морози.

Джерело: depo.ua

Додавайте “Про Львів” у ваші джерела Google Новини