Гетьмана Івана Мазепи планують перепоховати в Україні

У румунському місті Галац побувала наукова експедиція, що разом із місцевими колегами розпочала роботу над великим історико археологічним проектом — пошуками останків Івана Мазепи

У румунському місті Галац побувала наукова експедиція, що разом із місцевими колегами розпочала роботу над великим історико археологічним проектом — пошуками останків Івана Мазепи, передає Ukr.Media.

“Справа буде нелегкою, адже тіло гетьмана переховували вісім разів, — говорить Теофіл Рендюк, доктор історичних наук, член Українсько-Румунської комісії з історії, археології, етнології та фольклористики при НАНУ. — І де саме його могила зараз, невідомо. Проте, за даними фольклорних переказів та історичних джерел, Іван Мазепа покоїться у церкві Святого Георгія в місті Галац. Тож розпочинаємо археологічні пошуки з тим, щоб повернути тіло славетного гетьмана на батьківщину”.

До слова, жителі Галаца до нашого історичного діяча ставляться з величезною повагою. У церкві ім’я Івана Мазепи згадують щодня під час богослужіння о 5.00 ранку і 23.00 вечора. А ще у Галаці є вулиця Івана Мазепи, два житлові квартали “Мазепа-1” і “Мазепа-2”, а також зупинка громадського транспорту “Мазепа” в самісінькому центрі міста.

Додавайте “Про Львів” у ваші джерела Google Новини