29 жовтня – виставляйте на сонце теплий одяг і не підходьте до воріт

29 жовтня вшановували пам’ять Лонгина Сотника.

Гай Касій Лонгин був римським воїном і носив звання сотника. Відомий він, оскільки входив до числа вартових, які охороняли місце, де був розп’ятий Ісус Христос. Коли сталася кара, то кров Ісуса бризнула в обличчя стражникові, і це вилікувало від катаракти, яка мучила його тривалий час. Саме з цього моменту Лонгин увірував в Бога. Він же через три дні разом з іншими новонаверненими побачив воскресіння Ісуса. Після цього Лонгин вирішив відправитися в Каппадокію, щоб проповідувати там християнську віру. До слова, разом з ним також пішли два інших воїна, які також стали свідками воскресіння Ісуса. Однак за наказом Понтія Пілата стражники були схоплені і обезголовлені. Голови християн згодом знайшла сліпа жінка, яка поховала мучеників і після цього вилікувалася від своєї недуги, отримавши здатність бачити. Саме тому, згідно з церковним переданням, Лонгин вважається захисником від хвороб очей.

Раніше вірили і в те, що ворота – це найнебезпечніше місце, оскільки тут стоїть нечиста сила. Так що предки говорили, що Лонгин стоїть між добрим і злим світом, охороняє людей. Саме з цієї причини часто розміщували над воротами образ покровителя, вінчальну або Стрітенську свічу. Оберегом також міг стати будь-який гострий або металевий предмет (наприклад, зуби борони, коса і т.д.). Могли також встромляти в щілини або садити в землю колючі рослини (глід, терен, ожину, ялівець).

Селяни 29 жовтня діставали зимовий одяг зі скринь для того, щоб прогріти на останньому сонці і провітрити на першому морозі. Вірили, що це особливе поєднання допоможе подолати хвороби.

Народні прикмети на 29 жовтня:

Перелітні птахи тільки зараз збираються у вирій – зима, швидше за все, буде досить теплою і без сильних морозів

У похмурий день на заході сонце яскраво світить – буде тривала негоду

Вітер мінливий 29 жовтня – зима буде з частими відлигами

Якщо людина народилася 29 жовтня, то талісманом є агат

Каламутний і блідий місяць 29 жовтня – буде мороз і сніг

Яскраве зоряне небо – погода, за прикметами, буде гарною. Тьмяне небо віщує сніг і дощ.

Гусь на одній лапці стоїть – скоро похолодає

Сонце в хмарах 29 жовтня, начебто б у тумані – чекай нещастя

Листя пожовкло і практично не обпадає – прикмета, що морози настануть не надто скоро

Тривалі тумани 29 жовтня – скоро буде відлига.

Додавайте “Про Львів” у ваші джерела Google Новини