5 українських пабліків у Facebook, де можна посміятися

Про славнозвісного Гуся та його рефлексії, літературний гумор та шляхту, яка не працює

За час існування соцмережі “Вконтакті” вона, буквально, обросла різними пабліками із мемами та жартами. Багато юзерів заходили туди лише для того, щоб посміятись та бути в курсі останніх мемів. Після закриття соцмережі багато українців почали шукати аналогічні у Facebook.

І тут вони зіштовхнулись з проблемою, адже гумористичних пабліків у Facebook в рази менше, аніж у VK.

Однак Еспресо.TV таки вдалось зібрати для вас пабліки у Facebook, де можна посміятись.

Гусь

Аудиторія: 84 тисячі підписників

Без перебільшення – найвідоміший персонаж у просторі Facebook. Гусь – це інтернет-комікс, який за допомогою суржику та іронічних фраз розповідає про життя.

“Хазяйка Гуся” – випускниця Української Академії Друкарства, художник-ілюстратор Надія Кушнір. Вона часто ділиться подіями, які відбуваються в її житті, через комікси із Гусем.

Останній рік Гусь впевнено виходить на офлайн-простір. З’явились листівки із Гусем, чашки та навіть можна замовити банківську картку із зображенням Гуся.

Файні меми про українську літературу (ФМУПЛ)

Аудиторія: 6 тисяч підписників

Один із найвідоміших пабліків із “літературним” гумором. Група за кілька місяців стала дуже популярною серед україномовних користувачів “Вконтакте” і за короткий час на паблік підписали більше 100 тисяч людей.

Згодом, паблік також заснували і у Facebook. Авторами більшості жартів на сторінці є двоє студентів. Наповнювати гурт свіжим гумором також допомагають “мемороби”.

“Меми створюємо переважно ми самі, також нам допомагає наша невеличка команда меморобів, яка є міксом із студентів та школярів з різних куточків країни”, – розповідають автори.

Команда ФМУПЛ розповідає, що з літературою їх пов’язують одинадцять років шкільної освіти та особиста зацікавленість. А паблік створили для “розвитку самобутньої української мем-культури, якої раніше у нас не було”

Автори, окрім Facebook, також ведуть профіль у Twitter та нещодавно створили канал в Telegram.

Баба і кіт

Аудиторія: 227 тисяч підписників

Один з найстаріших та найпопулярніших пабліків українського Facebook, який виник в далекому 2012 році.

Історія групи почалась із популярного тоді мему про Бабу, яка перепише хату на кота. Білборд із зображенням бабусі з’явився у місті Дніпродзержинську 12 серпня 2012 року. На ньому були зображені бабуся і кіт, а напис стверджував: “Взнала, що внук голосував за регіони – переписала хату на кота”.

За наказом влади вивіску спочатку замалювали, а потім і зовсім знищили. Але фото миттю розлетілось в інтернеті.

Автори спільноти вже давно зробили також сторінки у Twitter та канал в Telegram.

Сьогодні “Баба і кіт” – це смішні відео, дотепні коментарі про українську політику і серйозні пости про війну на сході України.

Шляхта не працює

Аудиторія: 74 тисяч підписників

Паблік створила компанія друзів-фрілансерів, які жартома називали себе “шляхтою, яка не працює” через своєрідний спосіб життя.

Спочатку зародилась ідея, потім назва, а потім поступово команда почала наповнювати спільноту жартами.

“Ми намагаємося наповнювати сторінку гумором тонким, іронічним, дуже часто галицьким, але від того не менш цікавим і смішним. На нашій сторінці ви не побачите жартів з нецензурною лайкою чи тих, у яких ображають, наприклад, неповносправних (люди з особливими потребами – ред)”, – розповіли Еспресо.TV автори пабліку.

Адміни намагаються не публікувати “баянів” – старих та неактуальних жартів. Слідкують за трендами та вивчають, з чого зараз сміються люди, аби подати порцію дійсно якісного гумору.

Общєство нудних прєстарєлих мізантропов

Аудиторія: 129 тисяч підписників

У цієї спільноти є два дні народження. Паблік заснували у 2013 році. Однак у 2016 адміністрація Facebook видалила “Мізантропів”, тож адміністраторам довелось починати все спочатку.

Спочатку над спільнотою працювали троє людей. Зараз команда збільшилась в три рази і жарти шукають та придумують 9 людей. Наповнювати групу допомагають і читачі.

“Ми придумали “Мізантропів”, бо деякі з наших жартів не можна постити на персональних сторінках. Бо “палєво” і не дуже підходить серйозним мужчинам публікувати на сторінці такий контент”, – розповів один із авторів групи Михайло Веселовський.

Більшість жартів у пабліку – російськомовні. Однак політика групи досить проукраїнська. Наприклад, з 24 серпня 2014 року спільнота недоступна користувачам з Росії.

Сьогодні “Мізантропи” – це суміш тонкої іронії, відбірного гумору та жорского сарказму.

Додавайте “Про Львів” у ваші джерела Google Новини