Чому 27 жовтня вагітним жінкам не варто розчісувати волосся і треба задобрити домовика

27 жовтня в народі часто називали Параскою-Грязницею, Трепальницею, Грязнухою. Дуже часто на Параску погода псується, і йде дощ. Температура повітря 27 жовтня також знижується. Як правило, сухої і теплої погоди в цей день практично ніколи не буває.

У церкві 27 жовтня вшановується пам’ять святої Параскеви (Парасковії, Параски) Сербської, яка жила приблизно в XI столітті на території, прилеглій до Мармурового моря. До речі, вона народилася в тій же сім’ї, що і святитель Єфимій, відомий як єпископ Мадитоса. Коли батьки Параски померли, то вона вирішила роздати спадщину бідним людям і сама відправилася у Константинополь для того щоб прийняти чернечий постриг. Далі Параскева відвідала Святу землю як прочанин і вирішила оселитися в Йорданській долині. У рідні місця вона повернулася за два роки до своєї смерті, де і померла. Як казали очевидці, мощі Параскеви володіли чудодійними властивостями – допомагали вилікуватися від численних недуг.

У цей день належало тріпати і м’яти льон. Саму Параскеву часто зображували жінкою худої статури з довгим волоссям. Говорили, що Параска є захисницею вагітних жінок. Щоб не втратити її допомоги в процесі пологів, вагітні не розчісували волосся. Намагалися 27 жовтня не занадто сильно сміятися, оскільки в майбутньому така людина могла зіткнутися з численними бідами і плакати гіркими сльозами.

Обов’язково задобрювали 27 жовтня домовика: виносили для нього їжу у двір, щоб у майбутньому худоба добре водилася і не хворіла. Вірили, що саме домашні тварини перебували під опікою домовика.

Народні прикмети на 27 жовтня:

Багато бруду на Параску – сніг, який випаде в наступний раз, приведе до справжньої зими і вже довго не розтане

Якщо людина народилася 27 жовтня, то талісманом є камінь топаз. Крім того, говорили, що такій людині необхідно буде багато працювати, щоб досягти поставлених цілей, якими б вони не були

Зоряне небо яскраве – буде гарний урожай

Вітряна і суха погода 27 жовтня – літо наступного року буде сухим і неврожайним.

Брудно, а слід від кінського копита повністю наповнюється водою – прикмета, що скоро настане зима

Голосно каркають ворони – чекай відлиги

Хмарна і сніжна погода – прикмета того, що в травні місяці буде негода

Ліс покрився інеєм – це обіцяє багатий урожай вівса. Дощ завжди йде до хорошого врожаю пшениці.

Джерело: Історична правда

Додавайте “Про Львів” у ваші джерела Google Новини