Чому 19 жовтня варто підбити підсумки року і зробити запаси їжі

У народному календарі 19 жовтня відзначають день Фоми та Дениса Позимового.

Згідно зі Святим Письмом, Фома був одним із 12 апостолів, який не повірив у воскресіння Ісуса Христа. Жив він у Галилеї і займався рибальським промислом так само, як апостоли Яків, Іван та Петро. Фому учні часто називали “близнюком”, оскільки зовні він був дуже схожий на Христа. Фома не повірив у воскресіння Ісуса, то він сам з’явився до Фоми і показав йому свої рани. Згодом Фома продовжував проповідувати християнство на території Персії і Індії. Помер мученицькою смертю в I столітті, загинувши від рук язичників. У народі існує приказка “Фома невіруючий”, походження якої пов’язано з особистістю святого.

Також 19 жовтня відзначали день Дениса Позимового і казали, що в небі можна в останній раз побачити купчасті хмари в цьому році – вважалося, що з цього моменту настане зима, почнеться холод. Селяни 19 жовтня підводили підсумки господарського року.

19 жовтня наповнювали комори різними припасами: овочами, хлібом, варенням, консерваціями, солоними грибами. Вірили, що чим більше припасеш до 19 жовтня, тим простіше буде пережити зиму – продовольства вистачить до настання теплих днів. Вважалося, що Фома дуже любить запасливих і ощадливих людей. А ось марнотратство не вітає.

19 жовтня зазвичай підбивали підсумки року та визначали, чи вдалося отримати дохід від своєї діяльності. Обов’язково відправлялися вранці 19 жовтня до церкви і ставили свічку святому Фомі. В особливо урожайні роки можна було накрити багатий стіл і як слід поїсти в цей день.

Прикмети 19 жовтня:

Одягай теплу вбрання з Фоми

Фома — ломить засіки, все бери задарма

На безлюддя і Фома дворянин

Перший сніг сухий обіцяє хороше літо.

Додавайте “Про Львів” у ваші джерела Google Новини