Як 16 жовтня, у день Діонісія, вберегтися від осінніх лихоманок, які “тиняються” світом

У цей день побоювалися пристріту і читали багато замовлянь від нечистої сили, осінньої лихоманки

16 жовтня вшановується пам’ять святого Діонісія, який жив у I столітті на території Афін. Переказ свідчить, що Діонісій був учнем святого Павла, який згодом висвятив його на посаду єпископа в своєму рідному місті. У 95 році за наказом папи Климента Діонісій був відправлений у Галлію, щоб проповідувати християнську віру. Однак там приблизно за рік він був схоплений язичниками і убитий. Саме Діонісію історики приписують кілька творів під назвою “Ареопагітики”, які мали істотний вплив на розвиток християнської віри та її філософії.

У народі вірили, що 16 жовтня на білий світ виходять так звані осінні лихоманки, які тиняються світом і вражають людей. Втім, є раціональне пояснення, згідно з яким, нестабільна погода часто приводила до простудних захворювань. Вірили, що допомагає боротися з лихоманкою осикова кора – її завжди намагалися носити з собою. У хаті ж також зазвичай намагалися на всяк випадок тримати осинове поліно.

Якщо 16 жовтня боліла голова, то на поліно лягали і відпочивали деякий час. Використовували цибулю, часник, редьку і сіль, які, вважалося, відлякують нечисть. 16 жовтня було прийнято вимовляти замовляння, позбавлятися від пристріту саме в цей день.

Селяни 16 жовтня побоювалися пристріту і читали велику кількість замовлянь від нечистої сили, осінньої лихоманки.

Прикмети на 16 жовтня:

Низькі темні хмари віщують холод, а можливо, і снігопад.

Галки збираються зграями і кричать — буде ясна погода.

Горобці перелітають зграйками з місця на місце — чекайте негоди.

Якщо миші копають нори на південну сторону — зима буде холодною.

Джерело: Depo.ua

Додавайте “Про Львів” у ваші джерела Google Новини