На вулиці Грушевського в Києві відновили відоме графіті часів Євромайдану

Майданівські графіті «Ікони революції» намалювали заново


Громадські активісти відновили майданівські графіті, які були знищені на початку вересня

Громадський рух «Новий вогонь» намалював заново графіті, які були нанесені під час Євромайдану на фасад будівлі на вул. Грушевського, 4.

Фото графіті опубліковані на сторінці організації у соціальній мережі Facebook. Крім стилізованих зображень Тараса Шевченка, Лесі Українки та Івана Франка, на фасаді будівлі з’явився напис «Новий вогонь» і логотип організації. Крім того, на вікні з’явився напис: «Тут був Майдан, і тут він буде вічно».

Раніше організація повідомила, що автор графіті під ніком Sociopath відмовився їх відновлювати і самоусунувся, тому вона зробить це сама.

«Новий вогонь» створив відомий активіст Дмитро Різниченко.

Нагадаємо, графіті «Ікони революції» з портретами й цитатами Лесі Українки, Івана Франка і Тараса Шевченка було створено художником під ніком Sociopath 10 лютого 2014 року під час обстрілу Майдану. Вони були на самому початку вулиці Грушевського. Вони були підписані рядками з творів кожного з поетів – «Вогонь запеклих не пече», «Хто визволиться сам, той буде вільний», «Наше все життя – війна».

2 вересня 2017 року стало відомо, що графіті знищено. Прокуратура порушила кримінальне провадження, а активісти патріотичних організацій провели біля магазину меблів «Емпоріум» протестну акцію та розбили в ньому вікна. Через декілька днів після інциденту власник «Емпоріуму» повідомив, що магазин закрився.

Пізніше на місці графіті з’явилися три стилізовані зображення нардепа Вадима Рабіновича з написом очолюваної ним партії «За життя».

Джерело: zaxid.net

Додавайте “Про Львів” у ваші джерела Google Новини