В суботу віряни відзначатимуть свято Покрови Пресвятої Богородиці (розклад богослужінь у храмах Львова)

259
Мозаїчна ікона "Покрова Пресвятої Богородиці"

У суботу, 14 жовтня, відзначають свято Покрови Пресвятої Богородиці. Пречисту Діву Марію здавна вважають Покровителькою нашого народу. У цей день храмовий празник святкують вісім львівських церков.

Про це Львівському порталу повідомили у прес-службі Львівської міської ради.

Розклад святкових богослужінь:

– Храм Покрови Пресвятої Богородиці (вул. Личаківська, 175), УГКЦ.  Святкове Богослужіння розпочнеться об 11.00 год. Його очолить єпископ Лондонської єпархії УГКЦ владика Гліб (Лончина).

– Свято-Покровський кафедральний Собор (вул. Грушевського, 2), УПЦ КП. Святкове Богослужіння розпочнеться о 10.00 год.  Його очолить владика Львівський і Сокальський УПЦ КП Димитрій (Рудюк).

– Храм Покрови Пресвятої Богородиці (вул. Величковського, 50/13), УПЦ КП. Святкове Богослужіння розпочнеться о 12.00 год.

– Храм Покрови Пресвятої Богородиці (вул. Клепарівська, 35), УПЦ КП. Святкове Богослужіння розпочнеться о 10.00 год.

– Храм Покрови Пресвятої Богородиці (Львів-Рудно, вул. Володимира Великого, 24), УПЦ КП. Святкове Богослужіння розпочнеться о 12.00 год.

– Храм Покрови Пресвятої Богородиці (Вул. Сяйво, 14), УПЦ КП. Святкові Богослужіння розпочнуться о 9.00 год. та  об 11.00 год. У неділю, 15 жовтня, о 10.00 год. відбудеться Архиєрейська Літургія, яку очолить владика Львівський і Сокальський УПЦ КП Димитрій (Рудюк).

– Храм Покрови Пресвятої Богородиці (вул. Щирецька, 36), УАПЦ. Святкові Богослужіння розпочнуться о 8.00 год. та об 11.00 год.

– Храм Покрови Пресвятої Богородиці (вул. Демнянська, 4), УАПЦ. Святкове Богослужіння розпочнеться об 11.00 год.

Довідка

З особливою пошаною до Богородиці ставилися борці за незалежність України. У Запорізькій Січі це свято було храмовим. Козаки зображували образ Божої Матері на хоругвах та натільних хрестиках. День заснування Української повстанської армії також не випадково припадає на свято Покрову, адже воїни УПА продовжили справу козаків – боротьбу за незалежну Україну.

Також Покрова уособлює материнство, і в цей день дівчата моляться до Пречистої про добре заміжжя та хорошого нареченого.