Топ 15 мостів України

З давніх-давен мости були дуже важливими спорудами, адже без них неможливо було ані торгувати, ані подорожувати, ані дістатися будь-якої бажаної точки найкоротшим шляхом. Вони поєднували між собою землі, допомагали здолати водні перешкоди, яри та ущелини. Згодом мости стали невід’ємною часткою транспортних магістралей, вони будувались з використанням найдивовижніших для свого часу інженерних технологій, а деякі, завдяки своїй красі й унікальності, вважаються пам’ятниками архітектури.

Сьогодні в Україні дуже багато різних за своєю конструкцією мостів, великих і не дуже, автомобільних і пішохідних. Кожен з них особливий, неповторний і по-своєму цікавий.

Ми пропонуємо вашій увазі 15 найвідоміших, найунікальніших, найстаріших, найкращих мостів України.

15. Гаванський міст, Київ

І на п’ятнадцятому місці нашого рейтингу – Гаванський міст. Цей міст знаходиться у місті Києві, поєднує Рибальський острів та Поділ. Був створений з метою розвантаження транспортної магістралі.

Історія моста. Міст був відкритий у 2007 році і спочатку мав лише одну сторону для руху (Набережно-Хрещатицька – Оболонь). Але пізніше, у 2010 році офіційно було відкрито двосторонній рух. Міст має 380 метрів завдовжки, 35 метрів завширшки та шість опорних пілонів. Назва мосту походить від місця його розташування. Саме у цьому місці Гавань поєднується з Дніпром. Дуже цікавим було рішення міської влади відкрити під мостом галерею «Арт-причал», в якій представлені художні роботи різних майстрів.

14. Південний міст, Київ

Наступне місце нашого рейтингу зайняв мст, який також знаходиться у столиці – Південний міст. Він з’єднує лівий і правий береги міста, є одним зі складових цілого комплексу, який включає в себе ще й автомобільну розв’язку та проспект Бажана.

Історія моста. Будування мосту тривало сім років і було закінчено у грудні 1990 року. Південний міст – є найвищим мостом міста, його висота – 135 метрів, довжина – 1256 метрів, а ширина – 41 метр. Міст включає в себе 2 лінії метро, 6 автомобільних смуг та тротуари для пішоходів.

Південний міст – трикратний чемпіон міста серед мостів: по ширині, висоті і довжині. Щодня він пропускає більше 90 тисяч різноманітних автомобілів.

13. Мерефо-Херсонський міст, Дніпропетровськ

Наступний міст у нашому рейтингу знаходиться у місті Дніпропетровську і називається Мерефо-Херсонський міст. Це залізничний міст, що визнаний пам’яткою інженерної архітектури.

Історія моста. Будувати міст, за проектом Г. П. Передерія, почали у 1912 році, звели металеві опори, але будівництво було перервано війною. Відновити будівництво вдалося лише у 1929 році, і вже у 1932 році міст був відкритий для поїздів. Друга світова війна не обійшла споруду стороною, міст був майже зруйнований, але його було відновлено вже у 1951 році. Довжина мосту сягає 1610 метрів, він, до речі, є найдовшим залізобетонним мостом Європи.

12. Міст закоханих, Київ

Мабуть, всім закоханим відомий романтичний Міст закоханих у Києві. Він поєднує Міський сад і Хрещатий парк. Це місце, де закохані гуляють, молодята фотографують весілля.

Історія мосту. Спочатку Міст закоханих був взагалі не для романтики, він просто поєднував два важливих місця для киян. Побудований міст був у 1910 році Євгеном Патоном, батьком електрозварювання. У 1983 році старі конструкції моста були передані до Музею, а на їх місці побудували нові, абсолютно такі самі. Зараз Міст закоханих повністю завішаний сотнями замків, залишених парами, що мріють про щастя, на знак свого кохання, та розмальований тисячами зізнань у коханні.

Легенда розповідає, що якщо пройти разом з коханою людиною через цей міст, то ви не розлучитесь ніколи.

11. Пішохідний міст, Ужгород

Наступним до нашого рейтингу потрапив Пішохідний міст в Ужгороді. Він є улюбленим місцем гостей міста та городян. Міст поєднує дві набережні – Незалежну та Студентську. Цей міст символізує любов та виконання будь-яких бажань.

Історія моста. Історія Пішохідного моста почалася ще у XIX столітті, саме тоді тут був побудований перший дерев’яний міст. Коли цю споруду розмила стрімка річка, відновили міст вже у металевому вигляді. Тоді по мосту почав їздити транспорт. А от після війни на цьому місці вже з’явився кам’яний Пішохідний міст, у тому вигляді, у якому ми його бачимо зараз.

10. Мости Преображенського, Запоріжжя

Мости Преображенського – це два мости, які проходять через Дніпро і знаходяться вони у Запоріжжі. Вони поєднують острів Хортицю і два береги Дніпра.

Історія мостів. Мости будували три роки, з 1949 по 1952 рік. Раніше, на цьому місці були інші мости, але їх зруйнували під час війни. Головним архітектором був Борис Преображенський, на його честь мости і названі. Збудовані мости з залізобетону, тому що у повоєнні часи з залізом були проблеми.

Ззовні мости повторювали архітектуру їх попередників – це чотири арки над Дніпром. По мостах можуть їздити як машини, так і потяги, а також, ходити люди.

9. Тещин міст, Одеса

Наступну позицію у нашому рейтингу займає столиця гумору – місто Одеса і дивний міст, назва якого – Тещин міст.

Історія моста. Легенди розповідають, що міст був побудований у 60-х роках XX століття над яром. Такий наказ видав один поважний діяч, так він вирішив скоротити свій шлях до будинку тещі. Це найвищий і вузький міст Одеси. Він поєднує міст поцілунків і Воронцовський палац.

8. Московський міст, Київ

Восьме місце нашого рейтингу посідає Московський міст, який знаходиться у місті Києві.

Історія моста. Відкритий для користування міст був у 1976 році. Міст поєднує правий берег з Троєщиною, Райдужним, Воскресєнкою. Висота мосту над рівнем води – 13 метрів, міст має по чотири смуги у кожному напрямку і пропускає на добу приблизно 65 тисяч автомобілів.

7. Міст Патона, Київ

Наступним у нашому рейтингу є Міст Патона, який знаходиться у Києві. Це ще один з мостів через Дніпро, перший у світі суцільнозварний міст. Назва моста походить від імені академіка Євгена Патона, проект якого був використаний при будівництві моста.

Історія моста. Міст почали будувати у 1940 році, за рік, через відступ радянський військ, будівництво призупинили. У 1942 році будівництво продовжили вже нацисти. Побудований міст був тимчасовим і носив назву на честь німецького воєначальника. Восени 1943 року, коли нацисти відступали, міст було знищено.

Пізніше міст відновили і відкрили у 1953 році. Про його реконструкцію багато разів говорили, навіть, розроблювали проекти, але у життя так жодного разу і не втілили.

6. Міст чотирьох євангелістів, Закарпаття

Ще один з унікальних мостів – Міст чотирьох євангелістів. Міст знаходиться у парку графа Шенборна у Закарпатській області.

Історія моста. Міст побудовано у стилі бароко, одному з найгарніших архітектурних стилів. На мосту розташовані скульптури чотирьох найвідоміших євангелістів – Марка, Матвія, Іоанна та Луки. Вони розміщені з обох сторін конструкції моста. Навколо моста неймовірна краса, під мостом три арочних отвору, з яких тече вода.

5. Арковий міст, Запоріжжя

П’яту позицію нашого рейтингу посідає Арковий міст, який знаходиться у Запоріжжі та поєднує між собою правий берег Дніпра з Хортицею.

Історія моста. Історія моста розпочалася у 1970 році, будівництво тривало чотири роки. Вперше в Радянському Союзі було використано унікальну металеву збірну балку, довжиною 205 метрів. Міст є автомобільним, довжина його становить 320 метрів, ширина – 20 метрів, а висота над водою – 40 метрів. Це найдовший арковий міст в Україні.

4. Амурський (Старий) міст, Дніпропетровськ

Наступним у нашому рейтингу є Амурський (Старий) міст у Дніпропетровську. Завдяки цьому мосту правий берег з’єднали з лівим.

Історія моста. Коли міст відкрили, він складався з двох ярусів, на нижньому ярусі – залізниця, на верхньому – дорога для транспорту та пішоходів. Довжина мосту сягає 1395 метрів, а ширина – 15,5 метрів, що дуже вражає туристів. Слід зазначити, що міст побудований без жодного зварювального шва. За всю свою історію міст реконструювали декілька разів, після чого він отримав сучасний вигляд, з проходом для суден.

3. Інгульський міст, Миколаїв

На третій позиції нашого рейтингу місто Миколаїв і його міст через річку Інгул – Інгульський міст.

Історія моста. Відкрили міст через Інгул у 1981 році. Довжина моста дорівнює 422 метрам, ширина – 18,5 метрів, а два тротуари для пішоходів – по 2,25 метра. Міст має чотири смуги руху для транспорту та тролейбусну лінію. До того ж, міст розвідний, що дає можливість суднам проходити по річці.

2. Тернопільський віадук, Плебанівка

Ще один міст у нашому рейтингу – Тернопільський віадук. Знаходиться він біля села Плебанівка – це на Тернопільщині. Це прекрасний дев’ятиарковий кам’яний залізничний віадук.

Історія моста. Зданий в експлуатацію міст був у 1896 році. Називають його віадуком, тому що через ущелини, яри та долини будувалися саме віадуки, а не мости, хоча, якщо дивитися на нього збоку, він виглядає точнісінько як міст. Вже стільки років міст стоїть непохитно завдяки своїм дев’яти аркам, зроблених з натурального каменю.

1. Старий австрійський міст, Ворохта

Переможцем нашого рейтингу є один з найбільших кам’яних мостів світу – Старий австрійський міст у селищі Ворохта, на Івано-Франківщині. Це старий залізничний міст.

Історія моста. Побудований міст був італійцями у кінці XIX сторіччя на залізничній лінії Станіслав – Вороненка і поєднував два береги річки Прут. Спроектований він львівським професором Зигмунтом Кулькою, а побудував його Станіслав Равич-Косинський. Довжина мосту – 130 метрів, а ширина – 65 метрів. Таке будівництво – це перший досвід в Європі.

Це тільки невеличка частка дивовижних мостів України. В нашій країні їх побудовано безліч – відомих і майже забутих. І кожен з них заслуговує на увагу і вашу цікавість.

Джерело: etnoxata.com.ua
Автор: Оксана Мединська.

Додавайте “Про Львів” у ваші джерела Google Новини