На Старосамбірщині створюють музей УПА

У с. Недільна Старосамбірського району Львівської області буде створено музей Української повстанської армії. Про це повідомляє zik.ua

Це село Прикарпаття вписане в історію національно-визвольної боротьби за незалежність України, як повстанська столиця. В роки Другої світової війни на горі Діл, що поблизу села Недільна, діяла підстаршинська школа УПА, курсанти якої 1943 року вели бій з добре озброєним підрозділом німецьких військ. На її вершині на честь загиблих насипана могила, а наприкінці серпня її увінчала урочисто відкрита Вежа пам’яті, аналогів якій немає в Україні.


«Вежа пам’яті» на вершині гори Діл, що біля села Недільна Старосамбірського району. Фото: javoriv-rda.gov.ua

Приміщення для такого музею, сказав на сесії Старосамбірської райради її депутат Ігор Піхоцький, підібрано у тутешньому Народному домі. В ньому після закінчення ремонту вивільнилася одна кімната.

Організатори музею звертаються до всіх мешканців Прикарпаття допомогти з експонатами. Ними можуть бути фотографії, документи, фрагменти зброї та інше, що пов’язане з діяльністю УПА на Старосамбірщині.

Особливу цінність, зазначив Ігор Піхоцький, становитимуть спогади очевидців непростої боротьби вояків УПА за незалежність України в умовах більшовицької окупації краю.


Кирило Осьмак

Нагадаємо, що кілька років тому в с. Недільна відкрито музей Кирила Осьмака – президента Української головної визвольної Ради. Пам’ятник її засновникам відкрито у с. Сприня Самбірського району.

Додавайте “Про Львів” у ваші джерела Google Новини