80 хористів із Північної Ірландії закрили фестиваль «Музика в старому Львові»

Польща, Україна та Північна Ірландія завершили четвертий музичний фестиваль.

Унікальний колектив із Північної Ірландії – Белфастський філармонічний хор концертом у Львівській філармонії завершив фестиваль «Музика у старому Львові». Це колектив, у складі якого 120 співаків. Однак до Львова приїхало 80 учасників.

Оскільки фестиваль паралельно звучить у Польщі, то хористи з Белфасту разом із оркестром «Віртуози Львова» щойно повернулися звідти. Львів’яни там мали чотири концерти з двадцяти фестивальних. А для ірландського хору це перша мандрівка східною Європою. Концертували в Ополе та Катовіце.

«Ми на сцені з такими визначними творами як «Stabat Mater» Франсіса Пуленка. Він не часто виконується у Львові. Мені здається, на моїй пам’яті раз лише виконувався за останні роки. І «До мінорна меса Вольфганга Амадея Моцарта», – розповів засновник фестивалю «Музика у старому Львові» Сергій Бурко.

У Львові до них приєднався Бартош Жураковський, лауреат міжнародного конкурсу диригентів Вітольда Лютославського. Тож на сцені поєдналися різні стихії.

«Різні темпераменти, різна ментальність, різна культура. Але одна пристрасть і одна любов до музики. Тут – Ірландія Північна, українські оркестранти «Віртуози Львова» і польські солісти. Це не так часто випадає!», – поділився емоціями диригент із Польщі Бартош Жураковський.

Диригент зізнається, керувати такою кількістю музикантів йому не надто складно. У його досвіді – понад 180 осіб на сцені. Однак Белфастський хор – це престижно. Це єдиний симфонічний хор Північної Ірландії. До Львова приїхав не лише його основний склад, а й ті хористи, що співають у ньому впродовж багатьох років.

«Два роки тому хор відсвяткував 140-річчя. Щороку, з 1874-го, ми виконуємо «Месію» Генделя. Іноді навіть тричі. Тому що так багато людей хочуть почути це. Цього разу, за два тижні до Різдва, ми теж виконували цей твір двічі», – розповів музичний директор Белфастського філармонічного хору Стівен Дауті.

У складі хору – навіть 80-річні. А зараз колектив складається й з трьох молодіжних хорів, наймолодшим – лише 8 років. І молодих людей у ньому – до трьох сотень співаків.

Джерело: zaxid.net

Додавайте “Про Львів” у ваші джерела Google Новини