У п’яти львівських школах з вересня навчатимуть без дзвінків

Дев’ять шкіл в області, з яких п’ять в обласному центрі будуть пілотними для опрацювання нових методик навчання.

Фото © UEZD.COM.UA

До пілотних класів не було спеціального набору, повідомила в коментарі Tvoemisto.tv директорка департаменту освіти Львівської ОДА Любомира Мандзій. Загалом участь в експерименті беруть 20 класів.

Упродовж перших двох років навчання відстежуватиметься поступ кожного учня. Для пілоту обирали звичайні, не спеціалізовані школи, щоби відстежити ефективність навчання для кожної дитини з різними початковими навичками і знаннями. Методика скерована на формування навичок і вмінь і передбачає інтегроване навчання.

«Наприклад, досліджуючи комаху, ми маємо порахувати лапки у комахи, написати якесь речення українською. І ми не ставимо обмежену мету дослідити тільки цю комаху, ми досліджуємо її з різних площин. Не буде чіткого дзвінка через 45 хвилин, буде так як зручно. Робочий день формують самі вчителі, разом з дітьми обирають тему, і працюють з нею впродовж дня. Не буде чітко поставлених парт, це буде зовсім інший підхід до формування зон, діти мають більше працювати в групах, в колективі», – розповіла Любомира Мандзій.

До участі у пілотному проекті обирали вчителів, які мають належний досвід і проходили навчання в міжнародних проектах. У школі «Світанок» учать у пілоті будуть брати два класи із шести, що закріплені за педагогами, яких обрав колектив.

«Рішення ухвалювала педагогічна рада, обиралися педагоги, які можуть не тільки використовувати методики, а і мають досвід творення нових, – розповіла директорка школи Лідія Андрушко. – Для нас в цій роботі немає чогось особливо нового, ми практикуємо такий підхід з 2000 року. Змінилося те, що зараз буде сильна методична і наукова підтримка впровадження методик»

Пілотні школи стануть базовими для перепідготовки інших педагогів. Результати пілотного експерименту досліджуватиме Академія педагогічних наук. Нагадаємо, загалом на Львівщині до пілоту долучилися 9 шкіл.

У Львові до пілоту долучилися Львівська школа № 66 та Львівська початкова школа «Світанок». Їхні результати відстежують на національному рівні. Пілотний проект на обласному рівні проводять у школах «Малюк», «Дивосвіт», та школі №99.

Джерело: tvoemisto.tv

Додавайте “Про Львів” у ваші джерела Google Новини