У Вінниці дев’ятикласниця самотужки очистила від сміття цілий півострів

344

Чи не в усіх вінницьких спільнотах соцмереж нині обговорюють нетиповий вчинок вінницької дев’ятикласниці Марії Чикальської. Чотирнадцятирічна дівчинка впродовж двох днів прибрала територію в районі Бригантини, назбиравши близько 50 мішків сміття.

Про це повідомляє місцеве видання Vlasno.info.

Марія розповідає, що думки про велике прибирання виникли в неї після того, як з однокласниками вирішили відпочити на Бригантині, але навіть не змогли знайти жодної чистої ділянки.

«Я глянула на увесь цей бруд та безлад і вирішила, що з цим потрібно щось робити. Попри те, що дуже люблю поспати, наступного дня вже о шостій ранку я згрібала сміття у мішки», – розповідає дівчинка. Каже, що про свій задум не повідомляла нікому, тож виходила на прибирання рано-вранці, аби люди не дивилися, як то кажуть, косими поглядами.

Фото: vlasno.info

«Я прибирала весь той бруд два дні, і лише після прибирання першого дня вирішила батькам та сестрі показати результати своєї роботи. Показала фото «до та після», і сім’я була відверто приємно здивована», – розповідає д Марія Чикальська.

Фото: vlasno.info

Загалом Марія назбирала близько 50 мішків сміття. Зізнається, що знаходила від пластику та пляшок з-під алкоголю до дитячих підгузок та інших речей; і що зовсім неприємно за кимось прибирати.

« Це було важко і морально, і фізично. Тому мене дуже пригнічує, коли люди не цінують роботу двірників чи навіть висміюють їх. Насправді це дуже важка робота», – зауважує вінницька школярка.

Фото: vlasno.info

Марія розповідає, що живе неподалік Бригантини і любить приходити туди, щоб полюбуватися природою, ще з дитинства любить подорожувати на велосипеді, малювати. Обожнює літературу, вважає себе творчою людиною і прагне пов’язати своє життя з якоюсь творчою професією.

Про прибирання Бригантини Марія написала пости у соцмережах, на що отримала безліч реакцій. Чимало людей були вдячні дівчині за такий вчинок, хоча зізнавалися, що самі на таку справу не наважилися б.

Фото: vlasno.info

«Мені приємно і навіть незвично, що всі так позитивно відреагували, я розумію, що все це не даремно і знаю, що у Вінниці є багато таких свідомих людей. Я написала пост у соцмережах з фото «до та після». Я хотіла прибрати, але не хотіла мовчати, бо багато людей подумали б, що це прибрали якісь двірники, бо це їхній обов’язок, і продовжували б там смітити й надалі. А так, думаю, що вінничани замисляться перш, ніж викинути сміття, – з усмішкою розповідає Марія Чикальська.

Школярка зізнається, що дуже любить Вінницю і хоче, аби місто було чистим.

Фото: vlasno.info

Джерело: zik.ua