Львів як на долоні. Топ-6 оглядових майданчиків міста

Древні дахи, переплетення вулиць та архітектурні творіння.

 Tvoemisto.tv пропонує перелік локацій, звідки відкриваються найкращі панорами Львова.

Оглядовий майданчик парку «Високий Замок»

Сам парк був заснований в 1835 році. Свою назву він отримав завдяки фортеці, залишки якої збереглися на території. Структура парку орієнтована на модель ландшафтного парку. Має нижню та верхню тераси. Над верхньою у другій половині ХІХ століття насипали штучний курган Люблінської унії, з оглядовим майданчиком на вершині. Окраса парку – ясенева та каштанова алеї на нижній терасі. Оглядовий майданчик створили штучно у 1869 – 1906 роках. Справжня його назва – копець Люблінської унії. Його насипали на верхівці Замкової гори у Львові на честь 300-ліття Люблінської унії з ініціативи та за кошти польського політика Францішка Смольки.

Висота: 413 метрів над рівнем моря
Адреса: вул. Замкова
Графік роботи: цілодобово
Вхід: безкоштовно

Оглядовий майданчик церкви святих Ольги і Єлизавети

Неоготичний костел, що вирізняється високими вежами з гострими шпилями, є візитівкою Львова. Збудований за проектом Теодора Тальовського. До його створення причетні відомі архітектори, скульптори та художники. У 1991 році храм передали греко-католицькій громаді міста.

Висота: 80 метрів
Адреса: пл. Кропивницького, 1
Графік роботи: понеділок – субота з 11:00 до 17:30, в неділю з 13:30 до 17:30.
Вхід: 10 грн з особи.

Оглядовий майданчик Ратуші

Львівська ратуша – адміністративний будинок у центральній частині міста. Ратуша протягом всього часу свого існування була місцем перебування центральної міської влади Львова. Будівлю зводили архітектори Алоїз Вондрашка, Єжи Ґлоґовський, Йозеф Маркль і Франц Трешер. У XIX столітті після пожежі проведено відбудову за проектом Йогана Зальцмана. Вежа Ратуші належить до найпомітніших акцентів панорами Львова, є візуальним символом міста.

Висота: 65 метрів
Адреса: пл. Ринок, 1
Графік роботи: щоденно з 10:00 до 20:00 (літній графік) та з 10:00 до 18:00 (зимовий графік).
Вхід: для дорослих – 20 грн з особи, для дітей (до 14 років) – 10 грн.

Панорамний майданчик фортеці Цитадель

Панорамний майданчик належить готелю «Цитадель» і розташований на його території. Львівська Цитадель – приклад фортифікаційних укріплень міста середини ХІХ століття. Вона розташована у північно-західній частині Львова. На оглядовому майданчику також є лавочки, розарій та міні-парк з екзотичними рослинами. Панорамний майданчик розташований позаду готелю.

Адреса: вул. Грабовського, 11.
Графік роботи: щодня з 10:00 до 18:00.
Вхід: безкоштовний.

Оглядовий майданчик «Дому Легенд»


Оглядовий майданчик музею-кафе «Дім Легенд» є одним з найменших панорамних майданчиків Львова: тут ледве разом поміщаються 10 осіб. Тут кожен охочий може посидіти на крилатому автомобілі (він припаркований на даху будинку), побувати в комині Сажотруса, спробувати влучити монеткою до його капелюха, щоб привернути успіх, та просто помилуватися краєвидом центральної частини Львова.

Адреса: вул. Староєврейська, 48.
Графік роботи: понеділок-четвер з 11:00 до 00:00, п’ятниця-неділя з 11:00 до 02:00.
Вхід: безкоштовно.

Оглядовий майданчик на Лисій горі

Історія Лисої гори розпочалася разом з історією Львова. Саме тут у ХІV столітті розміщувався другий замок-палац короля Лева. Така назва народилася після нападу поляків у XIV столітті. Тоді було зруйновано замок короля Лева, проте відбудовувати його ніхто так і не став. Багато років гора була спустошена, на ній не було ні лісу, ні будівель. За це її і почали називати Лисою. З того часу подейкують, що Лису гору полюбляє всяка нечисть: там нібито проводилися зібрання відьом, чарівниць та чортів.

Адреса: між вулицями Кривоноса і Довбуша.
Графік роботи: цілодобово.
Вхід: безкоштовно.

Додавайте “Про Львів” у ваші джерела Google Новини