Нарешті: Українцям відкрили базу для досліджень родоводу на 2,5 млн осіб

У вівторок, 20 червня, у вільному доступі запрацювала онлайн-база даних про понад 2,56 мільйони мешканців України, народжених у період 1650-1920 років, яка дає можливість українцям досліджувати власну генеалогію.

P.S. У зв’язку з великою кількістю відвідувачів, тимчасово можливі перебої у роботі. Якщо спостерігаєте недоліки в роботі сервісу, краще збережіть цю інформацію і спробуйте пізніше.

Про це ZAXID.NET повідомив керівник проекту pra.in.ua Ігор Гошовський.

Доступ до цієї бази є безкоштовним. Пошук можна здійснювати за прізвищем та ім’ям, при цьому також зазначаючи діапазон дат народження і смерті осіб. Другий спосіб пошуку – за географічним принципом. Це зручно, коли людина знає лише місцевість, де жили її давні родичі. У такий спосіб користувач може переглянути існуючі списки мешканців того чи іншого населеного пункту.

База жителів України 1650-1920-тих років уже працює онлайн
Пошук у базі можна здійснювати за прізвищами та за регіональним принципом

На сайті є можливість зареєструватися і створити власний профіль. Після цього користувач зможе сформувати власне родове дерево.

Система «pra analytics», розроблена програмістами сайту, щодня співставлятиме оновлену інформацію з бази зі створеним родоводом, і у випадку знаходження потенційних зв’язків повідомлятиме про це. Таким чином користувач матиме можливість розширювати родове дерево. Зараз ця система ще тестується, очікується, що у липні вона запрацює для усіх користувачів.

Користувачі можуть зареєструвати власний профіль, щоб створювати і розвивати своє родинне дерево

Передбачена також можливість відображати свій родовід на мапі, а також підключати різноманітну статистику для його аналізу.

«Зазвичай, людина, яка створила дерево на одному з сайтів, уже до нього не повертається, воно там просто «висить». Ключова відмінність нашого ресурсу – родинне дерево створює не в пустому просторі, а в інтегрованому з базою даних. Якщо буде з’являтися нова інформація, користувач матиме можливість розширювати своє родинне дерево. Є можливість візуалізації родинного дерева на карті із позначенням зон, де була найбільша концентрація родичів. Також, через власний кабінет користувач матиме можливість додавати документи до своєї родинної генеалогії», – прокоментував ZAXID.NET Ігор Гошовський.

За його словами, основна перевага ресурсу в тому, що запропонований готовий, гарно опрацьований, відфільтрований контент про мешканців України, а це – на лише українці, але й євреї, поляки, інші, які жили на території України у період 1650-1920 років.

Серед джерел, які використали дослідники:

 • Метричні книги та сповідальні розписи, як православні, так і католицькі, а також чеських і німецьких колоністів;
 • Списки виборців у Сейм із західноукраїнських областей;
 • Присяжні списки мешканців Поділля та Волині 1793 року;
 • Присяжні списки 1654 року;
 • Списки втрат вояків Австро-Угорської Армії з Галичини;
 • Списки вояків Російської армії Першої світової;
 • Списки вояків Червоної армії, редакції 1926 року;
 • Списки вояків Радянсько-Фінської війни з України;
 • Єпархіальні відомості Волинської і Подільської губернії, а також «Историко-статистическое описание церквей и приходов Волынской епархии»;
 • Воєводські вісники (Волинський, Львівський, Тернопільський і Станіславський);
 • Списки в’язні концтаборів (Талергоф, радянські полонені, Береза Картузька тощо);
 • Списки репресованих;
 • Адресні книги міст кінця XIX – поч. XX століття;
 • Адресні та Пам’ятні книги губерній, що охоплювали терени сучасної України.
 • Дослідники планують продовжувати свою роботу, і на початок 2018 року збільшити базу до 3 млн осіб. Уже тепер до завантаження цілісним масивом готують дані про 200 тис. осіб.

Для охочих долучитися до проекту передбачена можливість волонтерства. В окремому розділі виклали першу частину ще не опрацьованих сканів документів та фотокопій. Наступні порції будуть викладатися через кожні два-три тижні.

Найближчі два тижні сайт працюватиме у режимі бета-тестування. Тож відвідувачів просять повідомляти про виявлені недоліки та побажання щодо покращення його роботи на скриньку у розділі контакти. Упродовж наступних кількох місяців розробники обіцяють запровадити на сайті обмін повідомленнями та викласти версію бази латинкою.

Додавайте “Про Львів” у ваші джерела Google Новини