Старий австрійський (арочний) міст

Старий австрійський (арочний) міст
Старий австрійський (арочний) міст

Ворохта – це дивовижної краси місце, з воістину чарівними пейзажами Карпат. Не обділені тутешні місця та архітектурними пам`ятками. Це одне з небагатьох місць, де збереглися кам`яні мости часів панування Австро-Угорської імперії на території Закарпаття.

Одним з найбільших вважається Австрійський міст, побудований на річці Прут в 1895 році під час будівництва залізниці Станіслав (Івано-Франківськ) – Яремче – Ворохта – Рахів. Його довжина становить 130 метрів, а найбільший арочний проліт дорівнює 65 метрам – такі великі розміри, на ті часи, були вимушеним заходом через особливості ландшафту і ширини річки. Тип даного моста – віадук, з великою кількістю кам`яних арок, що в цілому створює ефект величної споруди. На сьогоднішній день австрійський Арочний міст є одним з найстаріших і найдовших мостів подібного типу в Європі.

У 2000 році залізничний рух по мосту було припинено, його функції став виконувати побудований поруч новий міст. На даний момент старий міст є архітектурною пам`яткою, численні туристи відвідують цей об`єкт, щоб ближче познайомитися з дивовижним будовою рук людських.

Додавайте “Про Львів” у ваші джерела Google Новини