5 (не)відомих туристичних місць Львова

Рано чи пізно кожен, хто приїжджає до Львова, помічає, що існує певний набір туристичних атракцій, які незаслужено випадають із списку мандрівників. Поки тисячні юрби ідуть до Собору Св. Юра чи на площу Ринок, сюди приходить лише кілька десятків туристів на день. Сьогодні ми покажемо вам ці місця.
Вони сховалися у тіні вікових дерев, чи розташувалися зовсім поруч із об’єктами туристичного паломництва. Тут набагато вільніше дихається і можна навіть залишитися наодинці. Ці місця бережуть атмосферу Львова. Та чому ж бережуть? Вони її власне і створюють.

Стрийський парк. Так, його усі знають, безперечно. Він великий і красивий, його живописними руїнами, пам’ятниками (чого лише вартий древній пам’ятник Яну Кілінському, який прикрашає парк ще з 1895 року), буйністю соковитої зелені милувалося не одне покоління. Врешті, «в Стрийськім парку ми сі здибали с тобов. В моїм серці сі зашпортала любов»… І не факт, що у Вас не буде так само.

Руїни Високого ЗамкуФото Сергія Гуменного

Наступним у нашому списку є парк Високий Замок. Більшість туристів проходять його швидко аби виконати програму максимум – видертися на колишній копець Люблінської унії і звідти зазнимкуватися на фоні міста. А дарма, адже тут є на що подивитися і навіть одну стіну самого замку знайти можна.

Не можемо оминути увагою Церкву Вознесіння Господнього на Знесінні. Ця достатньо модерна святиня (будівництво якої завершилося 1901 року), стоїть на місці давнього дерев’яного храму. Історик М. Андрусяк вважає, що саме тут на початку Х століття молилися перші львівські християни.

І якщо ми вже зачепили тему сакральних об’єктів, то можемо відвідати також Церкву Святої Параскеви П’ятниці. Храм збудували у далекому XV столітті як елемент північного оборонного вузла міста. Відбудований у 1644 році, після жахливої пожежі, храм зберіг характерні романо-готичні форми та розрісся прибудованою дзвіницею.

А тепер перейдемо до Львівського залізничного вокзалу. Він певно найперше, що більшість бачить ступивши на львівську землю (точніше бруківку). Часто на вокзалі затримуються лише на час очікування потягу, або рівно на стільки скільки треба, щоб сісти на маршрутку, таксі, трамвай чи на своїх двох вирушити оглядати древнє і прекрасне місто. А дарма, адже будівля вокзалу (зведена у 1904 році) заслуговує щонайменше на фото на її фоні.

Сергій Гуменний

Джерело: Фотографії старого Львова

Додавайте “Про Львів” у ваші джерела Google Новини