Актуально: Штучні квіти на могилах – це екологічний гріх, – священик

534

Перед Великоднем на могилах рідних і близьких наводять лад: усе прибирають, підмальовують. Однак церква закликає не приносити на цвинтарі штучні квіти, бо у такий спосіб людина чинить екологічний гріх.

Про це у коментарі ІА ZIK заявив голова комісії у справах екології Львівської архиєпархії УГКЦ о. Микола Пришляк.

«Закликаємо відмовитися від практики приносити штучні квіти на цвинтар, – зазначив о. Микола Пришляк. – Це мертва квітка. Ми приходимо на могили до наших рідних і близьких, щоб помолитися, попросити для них у Бога життя вічного».

Він наголосив, що штучні квіти дуже швидко опиняються на смітнику: «Потім їх спалюють. Через це забруднюється повітря, що шкодить здоров’ю. У такий спосіб людина чинить екологічний гріх і порушує п’яту заповідь «Не вбий». Тому ми дуже просимо відмовитись від цієї практики не лише перед Великоднем, а й на християнських похоронах».

О. Микола Пришляк додав, що у церквах священики зачитують відповідні звернення. Також на цьому наголошують у школах, в місцевих органах влади. Крім того, архиєпархія виготовляє спеціальні банери, які розміщують біля церков.

Священик зауважив, що така робота уже дає свої плоди.

«Я спілкуюсь із священиками, приїжджаю на деканальні збори. Вони говорять, що кількість штучних квітів на могилах суттєво зменшилась», – зазначив о. Микола Пришляк і додав, що поки не налагоджена співпраця у цьому напрямку із цвинтарями.

«Були випадки, коли наші волонтери розміщували банери біля цвинтарів, а за 5-10 хв їх зривали, бо неподалік продаються штучні квіти», – пояснив священик.