Цікаво: Про музейного кота, або як Мурлика знайшов собі дім (відео)

18 березня 2017 року Львівський національний літературно-меморіальний музей Івана Франка оголосив конкурс на заміщення вакантної посади музейного кота. В оголошенні йшлося про те, що пропозиція серйозна і досить термінова. До майбутніх претендентів на посаду було висунуто декілька обов’язкових вимог, принциповою з яких був рудий окрас хутра, адже саме такий кіт був у Івана Франка.

«В світовій музейній практиці є дуже позитивний досвід коли коти опікуються музеями. Наприклад, ми знаємо, що шість котів працюють в Британському музеї. Кіт – це добрий дух музею, істота, яка приваблює відвідувачів і яка перетворює музей на дім. Окрім того, Музей Франка – це передусім Дім Франка, а в домі Франка було багато тварин і сам Франко дуже любив котів, про що є багато спогадів сучасників, зокрема його доньки. Тож, враховуючи все, я думаю, що кіт стане членом нашої музейної родини» – поділився директор Музею Івана Франка Богдан Тихолоз.

© photo-lviv.in.ua
© photo-lviv.in.ua

На оголошення про вакансію відгукнулося дуже багато людей, надійшло понад два десятки пропозицій з усієї України. Тож уже 22 березня у Музеї Івана Франка було обрано нового рудого чотирилапого працівника. Працівники музею зупинилися на львівському кандидаті, шестимісячній тваринці з ветеринарної клініки на вул. Ряшівській.

Раніше котик називався Арчі, проте музейники дали йому нове ім’я − Мурлика, як у «Лисі Микиті» Івана Франка. Перед поїздкою до нового дому котика оглянув ветеринар Олександр Демчук та запевнив, що ніяких патологій в тваринки не виявили, почувається він добре, лише трішки наляканий надмірною цікавістю до нього. А до музею котика привезла волонтерка Оксана Харишин, котра колись знайшла його на вулиці.

Поки що Мурлику поселили у кімнаті, де працюють наукові співробітники. Але згодом кіт буде жити там, де мешкали тваринки за життя Івана Франка – у меморіальному будинку по вулиці Понінського, 4 (сучасна І.Франка, 152). Тут для нього облаштують всі необхідні умови – особисте ліжечко, туалет, корм, також, як відповідальний працівник музею, Мурлика матиме санітарно-гігієнічний паспорт.

А наразі завдяки зоомагазину «Акваріумний світ» та п. Людмилі Калабусі, котика обдарували дуже щедрими дарами – тримісячним запасом різноманітного корму, власною хатинкою, мисочкою та повідком. Працівники музею мають надію, що тваринка буде почуватися затишно разом з ними. Його не збираються постійно тримати в замкнутому приміщенні, але будуть пильнувати, аби не втік.

Після переїзду Мурлика одразу зрозумів своє завдання та місце в будинку і примостився на поличці поряд з фотографією господаря дому – Івана Франка.

Роман МЕТЕЛЬСЬКИЙ для Фотографії Старого Львова

Додавайте “Про Львів” у ваші джерела Google Новини